Sustingęs kaklas? Priemonės kaklo skausmui malšinti – Klivlando klinika

Kadangi tiek daug iš mūsų didžiąją dienos dalį žiūri į kompiuterius ar žiūri žemyn į išmaniuosius telefonus, nenuostabu, kad mums skauda kaklą. Tiesą sakant, Ligų kontrolės ir prevencijos centrų 2018 m. Nacionalinio sveikatos interviu tyrimo duomenys parodė, kad 16,1% suaugusiųjų per pastaruosius tris mėnesius patyrė kaklo skausmą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Sustingęs kaklas paprastai išsivysto, kai laikui bėgant jūsų raumenys susilpnėja dėl prastos laikysenos ar netinkamo naudojimo, sako chiropraktikas Andrew Bangas, Kolumbija. „Kai jūsų kaklo raumenys susilpnėja ir bandote pasukti galvą, sąnarys nebejuda sklandžiai, nes dabar yra ne vietoje“, – sako dr. Bang. „Dažnai sąnarys užkliūva už ką nors, traukdamas raumenį arba netaisyklingai atsitrenkdamas į nervą, o gal ir abu.

„Tuomet iškart pajusite skausmą, o jūsų kūnas turės apsauginį spazmą. Jūsų kūnas nenori, kad jus labiau sužalotų, todėl jis sugniaužtų, todėl jausitės taip, lyg negalėtumėte net pajudėti, ir jums bus įdomu, ką padarėte, kad susižalotumėte.

Visą dieną žiūrint žemyn į kompiuterio monitorių, raumenys aplink kaklo sąnarius gali pavargti ir pertempti. Ilgas vairavimas ir žiūrėjimas į išmanųjį telefoną gali turėti tą patį poveikį. Darydami tai diena iš dienos, galite padidinti ir išstumti kaklo sąnarius.

Išbandyti kaklo sustingimo priemones

Jei norite pašalinti nedideles, įprastas kaklo skausmo priežastis, išbandykite šias paprastas priemones:

Skausmingą vietą patepkite šiluma arba ledu

Pirmąsias 48–72 valandas naudokite ledą, o po to naudokite šilumą. Šildymas gali būti atliekamas šiltu dušu, karštais kompresais arba kaitinimo pagalvėlėmis. Nepamirškite užmigti užsidėję kaitinimo pagalvėlę ar ledo maišelį, kad nesužeistumėte odos.

Paimkite nereceptinius skausmą malšinančius vaistus

Gydytojai rekomenduoja ibuprofeną arba acetaminofeną.

Judėk toliau

Tačiau venkite trūkčiojimo ar skausmingos veiklos. Tai padeda nuraminti simptomus ir sumažinti uždegimą.

Švelnus masažas

Paprašykite partnerio švelniai pamasažuoti skaudamas ar skausmingas vietas. Tai darant bendravimas yra labai svarbus. Pakvieskite savo partnerį išbandyti įvairius metodus, kol jie pasieks tą, kuris jaučiasi gerai.

„Norėsite, kad jie pasakytų: „Kaip tai jaučiasi? Ar norite didesnio ar mažesnio spaudimo?’ Taip ir padarys masažuotojas“, – sako daktaras Bangas. „Tada prisitaikykite, kol abu surasite mielą vietą.”

Kad ir kokią techniką pasirinktumėte, jis pataria, kad bet kokie masažo judesiai turi būti nukreipti į širdį. Tai atitinka kraujo tekėjimą venomis, po oda matomas melsvai violetines linijas. Per didelis spaudimas neteisinga kryptimi, toliau nuo jūsų širdies, gali pažeisti vožtuvą.

Įsitikinkite, kad turite tinkamą čiužinį arba pagalvę

Pabandykite miegoti ant kieto čiužinio be pagalvės arba su specialia kaklo pagalve.

Naudokite minkštą kaklo apykaklę

Paklauskite savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo, kaip naudoti minkštą kaklo apykaklę, kad sumažintumėte diskomfortą. Nenaudokite apykaklės ilgą laiką. Tai darant gali susilpnėti kaklo raumenys.

Tampa, padedanti sustingusiam kaklui

Dr. Bang sako, kad raktas į sustingusį kaklą yra tinkamas tempimas ir manipuliavimas. Lėto judesio pratimų atlikimas aukštyn ir žemyn, iš vienos pusės į kitą ir nuo ausies iki ausies gali padėti švelniai ištempti kaklo raumenis. Tam tikros jogos pozos taip pat gali padėti sumažinti standumą.

Štai keletas kitų konkrečių ruožų, kuriuos galite išbandyti prie savo stalo arba automobilyje, kurie gali padėti išvengti kaklo sustingimo:

  • Pasukite pečius atgal ir žemyn 10 kartų.
  • 10 kartų suspauskite pečių ašmenis.
  • Stumkite galvą atgal į automobilio galvos atramą arba rankas ir palaikykite 30 sekundžių.
  • Pritraukite ausį prie peties 10 kartų iš abiejų pusių.

Patarimai, kaip išvengti kaklo skausmo

Štai keletas būdų, kaip išvengti kaklo skausmo, atsirandančio su kietu kaklu.

Būkite atidūs savo miego pozicijoms

Daktaras Bangas sako, kad jei jūsų kaklas jus vargina, turėtumėte atkreipti dėmesį į miego padėtį. Miegokite tik ant šono arba ant nugaros – niekada ant pilvo, sako jis.

„Kai miegate ant pilvo, dažnai kelias valandas suksite galvą į vieną ar kitą pusę“, – sako daktaras Bangas. „Miegas ant pilvo taip pat gali paveikti apatinę nugaros dalį, nes jei neturite pakankamai atramos, pilvas grimzta į lovą.

Praktikuokite taisyklingą kompiuterio laikyseną

Kad išvengtumėte kaklo skausmo, padėkite monitorių akių lygyje, sėdėkite tiesiai ir nenukreipkite bei nesukite galvos žemyn arba į šoną, kai dirbate kompiuteriu. Taip pat būtinai darykite pertraukas žiūrėdami į ekraną.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip sėdite automobilyje – ar naudodamiesi telefonu

Kai vairuojate ar naudojate išmanųjį telefoną, būtinai darykite dažnas pertraukėles ir venkite, kad kaklas ilgą laiką nebūtų sulenktas į priekį, sako daktaras Bangas.

Kiek laiko trunka kaklo skausmas?

Kaklo skausmo trukmė priklauso nuo įvairių veiksnių. Tai apima, koks sužalojimas sukėlė ūmų (arba staigų) kaklo skausmą, pavyzdžiui, automobilio avarija, sporto trauma ar raumenų traukimas dirbant lauke, ir kaip jūs reaguojate į sužalojimą.

„Daug kartų simptomai gali išnykti per kelis mėnesius, jei nustosite elgtis įžeidžiančiame“, – sako dr. Bang. „Kaklo skausmas dėl automobilio avarijų gali trukti ilgai. Tačiau jei nepateksite į kitą automobilio avariją, jūsų skausmas paprastai praeis per kelis mėnesius. Tačiau jei nepakeisite įpročio, sukeliančio kaklo skausmą, pavyzdžiui, blogai naudositės kompiuterio monitoriumi, tai tęsis.

Jei skausmas išlieka ir trukdo jūsų kasdieninei veiklai arba atrodo, kad jūsų bandomas gydymas neveikia, gali prireikti tolesnių diskusijų. „Jei bandėte kai kuriuos dalykus patys ir po dviejų mėnesių tai nepraėjo, tikriausiai laikas kreiptis į gydytoją, kad išsiaiškintumėte, ar yra pagrindinė problema, ar jūsų elgesys…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt