Patarimai, kaip COVID-19 neleisti namuose – Klivlando klinika

Šis straipsnis iš pradžių buvo paskelbtas 2020 m. gruodžio 24 d. Jis buvo atnaujintas 2021 m. balandžio 7 d., kad būtų pateikta nauja informacija apie šią besikeičiančią situaciją.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Jei jūsų pandemijos rutina buvo susijusi su dideliu kiekiu išsinešimo ir „Amazon“ pristatymų iki jūsų durų, galbūt kada nors susimąstėte – Ar mano daiktuose gali būti koronaviruso?

Ekspertai mano, kad koronavirusas, sukeliantis COVID-19, pirmiausia plinta nuo vieno asmens kitam per lašelius, kai užsikrėtęs asmuo kalba, kosti ar čiaudi šalia kito žmogaus. Taigi, kodėl socialinis atsiribojimas yra toks svarbus.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai pripažįsta, kad taip pat gali būti, kad virusas gali užsikrėsti liesdamas užkrėstą daiktą, o tada palietus savo burną, nosį ar akis. Tačiau to rizika yra maža, ypač jei esate budrūs dėl rankų higienos.

Taigi, norint užkirsti kelią viruso plitimui, dėvėti kaukę ir laikytis saugaus fizinio atstumo nuo kitų nėra jokių problemų. Tačiau ar vis tiek turėtumėte būti atsargūs liesdami ir valydami daiktus bei paviršius, ypač savo namuose? Štai ką mes žinome iki šiol.

Ar COVID-19 gali plisti per paviršius?

Tyrimai parodė, kad koronavirusas ant paviršių gali išlikti valandas ar dienas, priklausomai nuo paviršiaus. „Bet ar tai tikrai reiškia, kad žmonės serga? Tai yra tikrasis klausimas, ir aš manau, kad atsakymas yra ne“, – aiškina infekcinių ligų specialistė Kristin Englund, medicinos mokslų daktarė.

„Yra labai mažai dokumentuotų įrodymų, kad žmonės COVID-19 užsikrėtė nuo paviršių.

Taigi, nors jums nereikia įkyriai šluostyti visko, ką liečiate ar atsinešate į savo namus, vis tiek verta reguliariai valyti paviršius, kuriuos liečiate. Jei jūsų namuose ar erdvėje nebuvo COVID-19 užsikrėtusių asmenų, CDC teigia, kad paviršių plauti vandeniu ir muilu (arba plovikliu) kartą per dieną turėtų pakakti, kad pašalintumėte bet kokį ant paviršių esantį virusą.

Jei kas nors iš jūsų namų ūkyje serga, CDC nurodo, kad gali prireikti papildomo valymo ir dezinfekcijos, ypač tuos, kurie liečia didelius paviršius, įskaitant durų rankenas, rankenas, stalviršius ir šviesos jungiklius.

Papildomas valymas ir dezinfekavimas taip pat rekomenduojamas, jei:

  • Jūsų bendruomenėje yra didelis COVID-19 atvejų skaičius.
  • Aplink yra nedaug žmonių, dėvinčių kaukes.
  • Jūsų namų ūkio nariai nesilaiko rankų higienos.
  • Jei jūsų namuose gyvena kai kurie iš didelės rizikos COVID-19 infekcijos grupės.

Dažnas rankų plovimas arba dezinfekavimas taip pat gali padėti pašalinti daugumą mikrobų, kurių galite pasiimti liesdami užterštą paviršių.

Ką apie tą paketą, kuris ką tik atkeliavo prie mano durų? Ar tai saugu?

Dr. Englundas teigia, kad apsipirkimas internetu yra saugesnis nei apsipirkimas asmeniškai, nes tai pašalina artimą kontaktą su asmeniu, kuris dažniausiai yra atsakingas už COVID-19 plitimą.

Nors anksčiau minėtame tyrime nustatyta, kad koronavirusas ant kartoninių dėžių gali gyventi iki 24 valandų, CDC tvirtina, kad mažai tikėtina, kad virusas išplis iš pakuočių, kurios per kelias dienas siunčiamos paštu.

Daktaras Englundas sutinka. „Manau, kad visi galime jaustis saugūs liesdami paštu gaunamas pakuotes“, – sako ji. „Tačiau jei nerimaujate, lengviausia atidaryti kartoninę dėžę, nusiplauti rankas, išimti jos turinį, išmesti dėžutę ir vėl nusiplauti rankas.

Ar lankytojas galėtų atnešti virusą į mano namus?

Taip. Tiesą sakant, ekspertai teigia, kad pagrindinis viruso plitimo būdas yra tarp žmonių. „Kiekvieną kartą, kai kas nors ateina į jūsų namus, kyla pavojus, kad jie gali atsinešti virusą – be prasmės – su savimi“, – aiškina dr. Englundas.

Jei kas nors užsikrečia virusu, gali praeiti kelios dienos, kol jis susirgs ir supras, kad yra užsikrėtęs, arba gali net nesijausti sergančiu. Tačiau jie tam tikrą laiką vis tiek gali būti užkrečiami ir nesąmoningai platinti virusą kitiems, su kuriais artimai bendrauja.

Štai kodėl taip svarbu apriboti asmeninius susibūrimus su žmonėmis, nepriklausančiais jūsų namų ūkiui, arba, jei nuspręsite, kad pas juos būtų keli žmonės arba eitumėte į kažkieno namus, vadovautis saugaus elgesio gairėmis.

Daktaras Englundas rekomenduoja iš anksto nusistatyti taisykles ir lūkesčius. Nuspręskite, kiek žmonių bus susirinkime (ne paskutinės minutės pliusų), ir įsitikinkite, kad visi sutinka dėvėti kaukę. Sukurkite erdvę taip, kad žmonės laikytųsi saugaus fizinio atstumo nuo kitų ir nesirinktų prie maisto stalo ar nesidalytų indais.

Ar mano maistas saugus?

CDC teigimu, mažai tikėtina, kad virusas plinta per maistą ar maisto pakuotes. Tačiau saugumo sumetimais rekomenduojama nesidalyti maistu ar valgymo indais su kitais asmenimis, nepriklausančiais jūsų namų ūkiui.

Ar tai ant mano odos?

Mikrobai gali gyventi įvairiose jūsų kūno vietose, tačiau pagrindinis rūpestis čia yra jūsų rankos. Jūsų rankos yra tai, kas greičiausiai susiliečia su mikrobų paviršiais ir tada liečia veidą, o tai yra daugelio virusų ir bakterijų perdavimo kelias.

Taigi, nors niekas nesiūlo daryti pertraukos nuo dušo, jums nereikia šveisti viso kūno kelis kartus per dieną taip, kaip reikėtų rankų.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt