Nuostabūs faktai, kurių nežinojote apie savo smegenis – Klivlando klinika

smegenų ir elektrinių impulsų iliustracija

Ar žinojote, kad mūsų smegenys visais atžvilgiais yra daug efektyvesnės nei kompiuteriai? Arba mūsų smegenys turi 100 000 mylių kraujagyslių, kurių pakanka keturis kartus apskrieti žemę?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Smegenys yra sudėtingiausias dalykas visatoje“, – sako neurologas Marwanas Sabbaghas, MD. „Vienu lygmeniu tai yra minkštojo kamuoliuko dydžio ląstelių, cheminių ir jungiamojo audinio rinkinys, o kitu lygmeniu tai yra visų dalykų visuma.

Jis dalijasi devyniais stulbinančiais (pažiūrėkite, ką mes ten padarėme?) būdais, kuriais jūsų smegenys yra neįtikėtinos:

 1. Žmogaus smegenys yra vienintelis bet kokio pobūdžio objektas, galintis kontempliuoti save.
 2. Smegenys jaučia tik malonumą ir smegenyse nėra skausmo receptorių. Migrena ir galvos skausmas atsiranda smegenų dangaluose arba smegenų dangaluose.
 3. Smegenys veikia elektros energija, pagamindamos pakankamai energijos 25 vatų lemputei uždegti.
 4. Smegenys yra ir karščiausia (2,5 laipsnio Celsijaus aukštesnė už pagrindinę kūno temperatūrą), ir „karščiausia“ (jaudulys iš tikrųjų prasideda jūsų smegenyse) kūno dalis.
 5. Žinoma, kad smegenų gebėjimas sukurti naują ryšį pasireiškia visą gyvenimą.
 6. Smegenys yra bent pusė riebalų.
 7. Smegenys yra birios želatinos deserto konsistencijos. Tyrimui pašalintos smegenys yra specialiai apdorojamos, kad jos būtų tvirtos.
 8. Jūsų akių obuoliai yra jūsų smegenų tęsinys ir yra tiesiogiai su jomis susiję.
 9. Skrandį ir žarnas išklojančių neuronų rinkinys veikia nepriklausomai, virškindamas maistą ir kartais vadinamas antrosiomis smegenimis.

Smegenys yra tikrai unikalus, unikalus organas. Mąstymas vyksta smegenyse ir konkrečiai ląstelėse, vadinamose neuronais, kurios viena su kita yra sujungtos šakomis.

Smegenų ligos, tokios kaip Alzheimerio, Parkinsono ir išsėtinė sklerozė, atsiranda tarp šakų vadinamame neuronų miške. Šios ligos gali atimti iš mūsų gebėjimą mąstyti, mąstyti ir prisiminti. Neuronų miškas prasideda nuo sveikų smegenų, o ligos plinta iš ten:

 • Sveikos smegenys: Sveiki neuronai turi lygias šakas, vadinamas dendritais elegantiškose grupėse.
 • Alzheimerio liga: Neuronų viduje yra raizginių ir aplink juos susidaro lipnios baltymų dalelės. Smegenys praranda atmintį, masę ir kitas funkcijas. Rizika didėja su amžiumi ir paveikia 1 iš 10 vyresnių nei 65 metų žmonių. Beveik pusė vyresnių nei 85 metų žmonių serga Alzheimerio liga.
 • Išsėtinė sklerozė (MS): Šakų dangalas, vadinamas mielinu, susidėvi, nusilupa ar kitaip išnyksta. Smegenų signalai nebėra izoliuoti vienas nuo kito ir susimaišo. Maždaug 1 iš 1000 žmonių suserga IS, o priežastis mažai suprantama.
 • Parkinsono liga: Smegenų ląstelėms ir jų šakoms reikia medžiagos, vadinamos dopaminu, kad tinkamai perduotų pranešimus. Kai dopaminą gaminančios ląstelės nustoja veikti, pranešimų siuntimas nutrūksta. Parkinsono liga dažniausiai suserga vyresni nei 60 metų žmonės ir dažniau serga vyrai nei moterys. Parkinsono ligos priežastis mažai žinoma.

Jūsų smegenys turi daug funkcijų, todėl svarbu jomis pasirūpinti kuo geriau. ,

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel