Kokia turėtų būti jūsų kūno temperatūra? – Klivlando klinika

Kas yra „normali“ žmogaus kūno temperatūra? Į šį klausimą yra šiek tiek sunkiau atsakyti, nei jūs manote.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Daugelis žmonių tikriausiai užaugo, kai jiems buvo pasakyta, kad normali kūno temperatūra yra 98,6 laipsniai pagal Farenheitą (arba 37 laipsniai Celsijaus). Šis plačiai priimtas skaičius kilo iš tyrimo, atlikto 1800-ųjų viduryje.

Tačiau naujesni tyrimai rodo, kad vidutinis žmogus šiandien bėga šiek tiek vėsiau – kažkur tarp 97,5 F (36,4 C) ir 97,9 F (36,6 C).

Taigi, kuris yra teisingas? Na, tikrovė yra tokia, kad nėra vienos tikslios „normalios“ kūno temperatūros, sako šeimos medicinos gydytojas Donaldas Fordas, MD, MBA. Kiekvienas turi savo įprastą – ir net tai labiau slankioji skalė, nei vienas nustatytas skaičius.

Normalus kūno temperatūros diapazonas

Jūsų kūno temperatūra gali svyruoti aukštyn ir žemyn bei visur, bet paprastai ji išlieka tam tikrame lange.

„Paprastai viskas, kas yra nuo 97 iki 99 laipsnių pagal Farenheitą, laikoma normalia“, – sako dr. Fordas. „Tačiau yra atvejų, kai visiškai sveiko žmogaus kūno temperatūra gali būti šiek tiek aukštesnė arba šiek tiek žemesnė.”

Jūsų „normali“ kūno temperatūra taip pat keičiasi visą gyvenimą. Jis dažnai pakyla nuo vaikystės iki pilnametystės, o vėlesniais gyvenimo metais panyra. Pagal etapus jis atrodo taip (su visomis temperatūromis skaitymui žodžiu).

  • Kūdikis iki 10 metų: nuo 95,9 F (35,5 C) iki 99,5 F (37,5 C).
  • Nuo vienuolikos iki 65 metų: nuo 97,6 F (36,4 C) iki 99,6 F (37,6 C).
  • Vyresni nei 65 metų: 96,4 F (35,8 C) iki 98,5 F (36,9 C).

Kodėl kūno temperatūra svyruoja?

Temperatūros patikrinimas paprastai yra įprasto apsilankymo pas sveikatos priežiūros paslaugų teikėją dalis – ir tikriausiai tai, ką darote namuose, jei nesijaučiate gerai. Temperatūra yra vienas iš jūsų gyvybiškai svarbių požymių ir svarbus jūsų sveikatos rodiklis.

Sveikas kūnas paprastai gana gerai palaiko patogią temperatūrą: „Pavyzdžiui, jei išeisite į lauką labai šaltą dieną, pastebėsite, kad jūsų odos temperatūra kris, o viduje – pagrindinė temperatūra. išliks normaliame diapazone“, – aiškina daktaras Fordas.

Už tai atsakinga jūsų smegenų dalis, vadinama pagumburiu. Kai jums per šalta, tai signalizuoja jūsų kūnui išsaugoti šilumą sutraukdamas kraujagysles ir gaminti šilumą drebėdamas. O kai pasidaro per karšta, tai signalizuoja kūnui, kad prakaitas atvėstų.

Tačiau normalu, kad per dieną ir visą gyvenimą jūsų temperatūra pasikeičia sveiko diapazono ribose.

Kodėl mano temperatūra aukštesnė nei įprasta?

Dr. Fordas sako, kad aukštesnė nei 100,4 F (arba 38 C) temperatūra laikoma karščiavimu, ir paprastai į tai turėtumėte atkreipti savo gydytojo dėmesį.

Dažnai karščiavimas yra jūsų kūno reakcija į infekciją, pavyzdžiui, gripą. Tam nereikia jokio specialaus gydymo, išskyrus temperatūros sumažinimą, kad būtų patogiau.

Kalbant apie tą pilką sritį tarp karščiavimo ir aukščiausios sveikos temperatūros? „Mes paprastai tai vadiname „žemos kokybės“ temperatūra“, – aiškina dr. Fordas. „Tai tikrai yra į ką žiūrėti, bet sunku suprasti to reikšmę.

Nuolatinis žemo ar didelio laipsnio karščiavimas gali reikšti, kad jūsų kūne vyksta kažkas kita. Kai kurios sveikatos būklės, įskaitant hipertirozę ir kitus endokrininius sutrikimus, gali padidinti kūno temperatūrą.

Jei karščiuojate ilgiau nei dvi dienas, geriausia pasitarti su gydytoju.

Atkreipkite dėmesį: karščiavimas vaikams

Maži vaikai paprastai linkę stumti termometro rodmenis aukščiau nei suaugusieji. Jų kūnai dar neįvaldę kūno temperatūros reguliavimo meno, todėl jiems taip pat yra didesnė karščiavimo tikimybė, o tuo pačiu ir sunki.

„Galite pamatyti vaiką, kuris pakyla iki 103, 104, 105 laipsnių, – sako daktaras Fordas. „Rekomenduojame acetaminofeną, kad būtų išvengta greito temperatūros šuolio, kuris gali sukelti kitų problemų.”

Jei jūsų vaiko karščiavimas nesumažėja vartojant karščiavimą mažinančius vaistus arba jei karščiuoja jaunesnis nei 3 mėnesių kūdikis, kreipkitės į savo pediatrą.

Kodėl mano kūno temperatūra žema?

Tyrimai rodo, kad su amžiumi kūno temperatūra mažėja. Hipotireozė arba nepakankama skydliaukės veikla taip pat gali sulėtinti medžiagų apykaitą, todėl gali sumažėti kūno temperatūra.

Jei jūsų kūno temperatūra nukrenta iki 95 F (35 C) ar žemiau, tai laikoma hipotermija. Tai dažnai sukelia šaltas oras, tačiau yra ir kitų veiksnių, dėl kurių gali kilti hipotermijos rizika, pavyzdžiui, amžius ir tam tikri vaistai.

Hipotermija yra neatidėliotina medicininė pagalba, todėl skambinkite 911, jei įtariate, kad jūs ar kas nors kitas serga hipotermija.

Ar yra „geriausias laikas“ matuoti temperatūrą?

Paprastai yra priežastis, kodėl einate į vaistinėlę paimti termometro: kažkas namuose nesijaučia gerai. Apsvarstykite, kad tai idealus laikas matuoti temperatūrą, atsižvelgiant į svarbią informaciją apie sveikatą.

Tačiau žinokite tai: kūno temperatūra paprastai būna šiek tiek žemesnė ryte ir šiek tiek aukštesnė po pietų. Moterims jis taip pat gali svyruoti priklausomai nuo to, kur esate menstruacinio ciklo metu.

Išsinešimas pagal temperatūrą

Jei matuojate temperatūrą trimis skirtingų tipų termometrais, galite gauti tris skirtingus rezultatus. Dr. Fordas sako, kad tai nebūtinai yra priežastis nerimauti.

„Vidinės temperatūros tikrinimas bus tikslesnis nei išorinės temperatūros tikrinimas“, – pažymi jis.

Taigi termometras, esantis po liežuviu, greičiausiai duos šiek tiek aukštesnį, bet tikslesnį rezultatą nei kaktos ar po pažastimi esantis termometras. (Tačiau tokias rūšis gali būti lengviau naudoti su mažais vaikais.)

Taigi kitą kartą…