Kodėl neturėtumėte vartoti hidroksichlorokvino – Klivlando klinika

Šis straipsnis iš pradžių buvo paskelbtas 2020 m. gegužės 20 d. Jis buvo atnaujintas 2020 m. birželio 15 d., kad atspindėtų naują informaciją apie šią sparčiai besikeičiančią situaciją.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

COVID-19 (koronaviruso) pandemijai įsitvirtinus, nauji pokalbiai sukasi apie galimus vaistus, vakcinas ir kitas prevencines galimybes. Pagrindinis iš jų buvo vaistas hidroksichlorokvinas, kuris pastarosiomis savaitėmis taip pat sukėlė daug antraščių.

Nors šiuo metu hidroksichlorokvinas yra daugelio klinikinių tyrimų objektas, įskaitant tą, kuriame dalyvauja Cleveland Clinic, rezultatai iki šiol nėra įtikinami. Ir FDA neseniai atšaukė skubius leidimus, leidžiančius naudoti vaistą kaip COVID-19 gydymą.

Tačiau nepaisant naujienų ir socialinės žiniasklaidos sklaidos kanalų, Cleveland Clinic ekspertai rekomenduoja jo nenaudoti. Kalbėjomės su kardiologu Stevenu Nissenu (MD) ir kritinės priežiūros specialistu Abhijitu Duggalu (MD) apie šio vaisto vartojimo trūkumus.

Naudojimo ir šalutinio poveikio supratimas

Šiuo metu pagrindinis hidroksichlorokvino naudojimas yra reumatoidinio artrito ir vilkligės gydymas. Sergant reumatoidiniu artritu, pernelyg aktyvi paciento imuninė sistema atakuoja jo ar jos sąnarius, sukeldama patinimą ir skausmą. Hidroksichlorokvinas gali padėti reguliuoti šią imuninę sistemą.

Nors vienu metu šis vaistas buvo populiarus vaistas nuo maliarijos, dr. Nissenas pažymi: „Tai nebėra labai įprasta, nes yra geresnių ir saugesnių vaistų“.

Nors vaistas turi naudos, yra ir kitų pavojų. Dr. Duggal pažymi, kad daugelis šių pavojų yra panašūs į kitus, įskaitant virškinimo trakto simptomus ir neigiamos sąveikos su kitais paciento vartojamais receptais riziką.

Vis dėlto labiausiai bijomas šalutinis poveikis yra širdies ritmo sutrikimas, kuris, pasak dr. Nisseno, yra skilvelių tachikardija, vadinama „torsades de pointes“. Skilvelinės tachikardijos epizodo metu širdis plaka taip greitai, kad sumažėja kraujospūdis, todėl širdis negali pumpuoti pakankamai deguonies į visas kūno dalis.

Tai chaotiškas ritmas, – sako jis, – ir jį gali būti labai sunku gydyti.

Dėl šios rizikos artritu sergantys pacientai yra atidžiai stebimi, kai pirmą kartą vartojamas vaistas.

Klinikiniai tyrimai vyksta

Be šalutinio poveikio, neišsamūs tyrimai yra dar viena priežastis, dėl kurios daugelis gydytojų vis dar skeptiškai žiūri į vaisto vartojimą.

Preliminarūs in vitro (ne gyvo organizmo) tyrimai parodė galimai teigiamą vaisto poveikį koronavirusui. Tačiau daktaras Duggalas sako, kad šie tyrimai buvo problemiški, nes buvo retrospektyvaus pobūdžio. „Mes negalėjome gerai kontroliuoti kitų veiksnių, kad galėtume pasakyti, kad tai buvo vaistas, sukeliantis teigiamą poveikį.”

Dr. Duggal šiuo metu priklauso Klivlando klinikų komandai, dalyvaujančiai šiuo metu vykstančiame atsitiktinių imčių kontroliniame klinikiniame šio vaisto tyrime. Šiuose tyrimuose kai kurie dalyviai gauna vaistą, bet kiti gauna placebą, o rezultatai vertinami vienas prieš kitą, siekiant išsiaiškinti, ar vaistas turi įtakos pacientams, ar yra kitų elementų, kurie gali atlikti tam tikrą vaidmenį.

Tačiau šis naujas tyrimas, kuriame dalyvaus apie 600 pacientų, vis dar yra registravimo etape. „Šiuo metu mes neturime informacijos apie tai, ar yra signalas kuria nors kryptimi, ar ne“, – sako dr. Duggal.

Dr. Nissenas taip pat skeptiškai vertina kitų šio vaisto ir COVID-19 tyrimų rezultatus, sakydamas: „Kol kas klinikinių tyrimų rezultatai nebuvo daug žadantys. Mažiausiai viename tyrime buvo pranešta apie mirtingumo padidėjimą vartojant šį vaistą, kai jis buvo vartojamas COVID-19 pacientams gydyti.

Jis priduria: „Kol nėra tyrimų, rodančių naudą, turime būti labai atsargūs dėl rizikos“.

Per daug nežinomųjų

Dr. Duggal ir Dr. Nissenas rekomenduoja pacientams nevartoti vaisto kaip COVID-19 gydymo. Yra per daug nežinomųjų ir, nors šis vaistas buvo sėkmingas gydant artritu sergančius pacientus, jis vartojamas mažesnėmis dozėmis ir tiesiogiai prižiūrint sveikatos priežiūros specialistui.

„Duomenų apie hidroksichlorokvino naudojimą kaip prevencinį vaistą nėra, niekas to nepatvirtina“, – sako dr. Duggal.

Jis priduria, kad Amerikos infekcinių ligų draugija, Kritinės sveikatos medicinos draugija ir Amerikos krūtinės ląstos draugija patarė, kad vaistas neturėtų būti vartojamas pacientams, sergantiems COVID-19, nevykdant kontroliuojamo klinikinio tyrimo, nes mes „Tikrai nežinau poveikio terminams, prevencijai ar gydymui“.

„Aš tikrai rekomenduoju žmonėms to vengti. Negaliu to pasakyti pakankamai tvirtai“, – sako daktaras Nissenas. „Nėra įrodymų apie COVID-19 gydymą ar prevenciją. Idėja vartoti jį siekiant užkirsti kelią infekcijai nėra protinga.

Taip pat nutrūksta vaisto prieinamumas toms pirmiau minėtoms ligoms, kurioms jis jau naudojamas, gydyti.

„Žmonės, kuriems pavyksta priversti savo gydytojus jį išrašyti, kaupia vaistą COVID-19 tikslams, o tai reiškia, kad žmonės, kuriems iš tikrųjų reikia vaisto, jo gauti negali“, – sako dr. Nissenas. „Atminkite, kad šis vaistas gali turėti mirtiną šalutinį poveikį. Aš laukčiau tyrimo ir liktų nuošalyje.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel