Kodėl bakalėjos parduotuvėje neturėtumėte mūvėti pirštinių – Klivlando klinika

Kadangi naujasis koronavirusas (COVID-19) ir toliau plinta, gausite patarimų ir patarimų, kaip apsisaugoti. Be to, kadangi Ligų kontrolės centrai (CDC) dabar rekomenduoja veido kaukes būtiniausių kelionių metu (pvz., einant į bakalėjos parduotuvę ar vaistinę), jums gali kilti klausimas, ar pirštinių dėvėjimas yra logiška atsargumo priemonė.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Matome, kad daug žmonių viešumoje mūvi pirštines, o tai nėra neteisinga“, – sako infekcinių ligų specialistas Alanas Taege’as, MD. „Tačiau, deja, dauguma žmonių netinkamai dėvi pirštines arba jų neišmeta, o tai praranda visą tikslą.

Yra daug veiksnių, lemiančių tai, kodėl pirštinės ne visada yra veiksminga apsaugos priemonė už tiesioginės paciento priežiūros ribų. Pirštinės gali būti įplyšusios ar įplyšusios, galite jas užsimauti arba nusimauti netinkamai, bet svarbiausia, kad pirštinės gali suteikti klaidingą saugumo jausmą – ir galiausiai paliesite viską, ko tik norite, įskaitant veidą. vedantis prie savęs užteršimo.

Pati pirštinė yra gera apsauga tik tuo atveju, jei jas dėvintis asmuo laikosi gerų apsaugos priemonių, bet, deja, dauguma žmonių to nedarys.

Vietoj to, daktaras Taege rekomenduoja, kad geriausia eiti į parduotuvę be pirštinių ir atlikti šiuos veiksmus:

 • Nelieskite veido.
 • Nelieskite savo telefono.
 • Laikykitės socialinio atsiribojimo parduotuvėje. (Visą laiką būkite bent šešių pėdų atstumu nuo kitų.)
 • Apribokite daiktus ar paviršius, kuriuos turite liesti. (Dabar ne laikas skrosti visą obuolių krūvą.)
 • Dėvėkite veido kaukę ir nelieskite kaukės, kai ji bus ant veido.
 • Persėdę į automobilį dezinfekuokite rankas (jei įmanoma), o grįžę namo iš karto nusiplaukite rankas.

„Socialinis atsiribojimas, veido neliesimas, rankų dezinfekavimas baigus apsipirkti ir rankų plovimas yra pagrįstas būdas išvengti viruso užsikrėtimo parduotuvėje“, – aiškina dr. Taege.

Pirštinės taip pat nesuteikia nei imuniteto, nei leidimo liesti viską, kas pasiekiama. Bet kokie mikrobai, kurie gali būti ant pirštinių, gali būti perkelti ant visų kitų paviršių ir daiktų, kuriuos liečiate. Štai kodėl nenaudinga mūvėti pirštines, tačiau parduotuvėje ir toliau knaisiotis po rankinę ar rašyti žinutes telefonu.

Koronavirusas gali patekti į jūsų organizmą per gleivines, pavyzdžiui, per nosį ir burną. Jis nepatenka į jūsų kūną per rankas, tačiau rankos gali pernešti viruso daleles į gleivines. Netgi yra tikimybė, kad virusas gali geriau prilipti prie pirštinėse esančio latekso, nei galėtų prilipti prie jūsų odos.

Vis dėlto tiems, kurie prisiekia pirštinėmis, svarbu vengti kryžminio užteršimo jas mūvėdami, nes kitaip jos neapsaugos. Taip pat labai svarbu laikytis CDC rekomendacijų, kaip tinkamai juos pašalinti.

„Daugelis žmonių nusimauna pirštines netinkamai, taip dar labiau užteršdami save ir kitus aplinkinius“, – sako dr. Taege. „Ir jūs niekada neturėtumėte pakartotinai naudoti pirštinių.”

Jei nesate susipažinę, trumpai apibendrinkite, kaip saugiai nusimauti pirštines:

 • Suimkite vienos pirštinės išorinę dalį už riešo, bet būkite atsargūs ir nelieskite odos.
 • Nulupkite pirštinę nuo kūno, traukdami ją iš vidaus.
 • Pirštinę, kurią ką tik nuėmėte, laikykite kitoje rankoje su pirštinėmis.
 • Nulupkite antrąją pirštinę, įkišdami pirštus į pirštinę riešo viršuje.
 • Pasukite antrąją pirštinę aukštyn kojomis, traukdami ją nuo kūno, palikdami pirmąją pirštinę antroje.
 • Nedelsdami išmeskite pirštines į šiukšliadėžę. (Nepalikite jų parduotuvės stovėjimo aikštelėje už savo transporto priemonės ir nemėginkite jų panaudoti vėliau.)
 • Nusivilkę pirštines iškart nusiplaukite rankas arba naudokite rankų dezinfekavimo priemonę.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt