Ko tikėtis po Covid vakcinos – Klivlando klinika

K: Remiantis CDC, dažni COVID-19 vakcinacijos šalutiniai reiškiniai yra karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis ir galvos skausmas, be skausmo ar patinimo rankoje, į kurią buvo įšvirkšta. Kai kurie sako, kad šis šalutinis poveikis yra geras, nes įrodo, kad jūsų imuninė sistema veikia. Bet jei nejaučiate jokių simptomų, ar tai reiškia, kad vakcina ar jūsų imuninė sistema neveikia?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

A: Visi girdi apie COVID-19 vakcinų šalutinį poveikį, ypač apie antrąją Moderna ir Pfizer vakcinų dozę. Taigi, žmonės nerimauja.

Tačiau iš tikrųjų pažvelgus į tyrimų statistiką, dauguma žmonių neturėjo šalutinio poveikio. Šiek tiek daugiau nei 50% nepatyrė jokio šalutinio poveikio ir prisimena, kad po vakcinos jie vis tiek buvo apsaugoti 94%. Taigi, jums nereikia jaudintis, jei po COVID-19 vakcinacijos nepasireiškė jokių simptomų.

Kitas dalykas, kuris padeda, yra žinoti, kas vyksta jūsų kūne po vakcinacijos. Kai gaunate RNR pasiuntinio vakciną, nedideli lipidų lašeliai, kuriuose yra mRNR, iš esmės patenka į jūsų rankos raumenų ląsteles. Ląstelės pradeda gaminti baltymus, todėl jūsų kūnas mano, kad jūsų raumenų ląstelės yra masiškai užkrėstos koronavirusu. Dėl šios priežasties jūsų kūnas bandys kovoti su imituojama infekcija ląstelėse. Būtent tai sukelia tam tikrą uždegimą, kurį patiria žmonės.

Tada tas ląsteles, kurios atkartojo COVID-19 smaigalio baltymą (RNR), aplenkia imuninės ląstelės, galinčios susisiekti su ląstelėmis, gaminančiomis antikūnus.

Per šį mainą sukuriami SARS-CoV2 specifiniai antikūnai. Šis procesas vyksta jūsų prisitaikančioje imuninėje sistemoje. Jūsų įgimta imuninė sistema yra ta, kuri nustato infekciją ir ją atakuoja. Dėl to gali skaudėti rankas, karščiuoti ar skausmus raumenis – jūsų įgimta imuninė sistema eina iš proto.

Vakcinos yra tokios vertingos, nes padeda ištaisyti tą disbalansą tikrosios infekcijos metu. Taigi žmonės, kuriems sunku pakankamai greitai gaminti antikūnus, po vakcinacijos gali juos gaminti veiksmingiau.

Kadangi skiepijasi tiek daug žmonių, medikų bendruomenė labai domisi, kodėl vieni žmonės patiria visus simptomus, o kiti – ne. Jie vis dar sprendžia visa tai. Šiuo metu mes to nesuprantame. Tačiau mes žinome, kad dvi pagrindinės vakcinos, kurios buvo patvirtintos skubiam naudojimui, yra veiksmingos neatsižvelgiant į tai, ar atsirado šalutinis poveikis, ar ne – ir jums nereikia jaustis siaubingai, kad įrodytumėte, jog esate apsaugoti nuo COVID-19.

Thaddeusas Stappenbeckas, medicinos mokslų daktaras, Klivlando klinikos Lernerio tyrimų instituto Uždegimo ir imuniteto skyriaus pirmininkas.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel