Ko tikėtis gydant dantų implantais

Labai tikėtina, kad jau pažįstate žmonių, kurie gydėsi dantų implantais, ir tikimės, kad jų patirtis buvo teigiama. Dantų implantai gali puikiai padėti pakeisti trūkstamus dantis, ir šis gydymas greitai tampa auksiniu standartu, kai prarandami dantys. Nepaisant to, kiek žinote apie šį gydymą ir ko tikėtis? Aptarsime kokie Dantu implantai Vilniuje: 5 priežastys rinktis šią procedurą yra geriausi.

Kas yra dantų implantas ir kaip jis veikia?

Dantų implantai iš tikrųjų yra gana paprasti, paprastai susidedantys iš trijų atskirų dalių: implanto strypo arba varžto, kuris įkišamas į žandikaulio kaulą, atramos, kuri tvirtinama prie implanto strypo arba varžto ir išsikiša šiek tiek aukščiau dantenų linijos, ir galutinės danties restauracijos, kuri uždengia atramą. Sraigto ar strypo naudojimo esmė yra ta, kad jis susijungs su žandikaulio kaulu proceso, vadinamo Osseo integracija, metu. Jo metu ant specialiai apdoroto implanto strypo pradeda augti naujos kaulo ląstelės, kurios galiausiai tvirtai prilaiko stulpą, kad jis negalėtų nė trupučio pasislinkti. Šis sukibimo procesas padeda užtikrinti, kad implanto stovas būtų pakankamai tvirtas, kad išlaikytų pakaitinį dantį. Dantų implantai gali būti naudojami dantų vainikėliams, tiltams ar pilniems protezams tvirtinti.

Kodėl gydymas dantų implantais dažnai yra geresnis už kitas alternatyvas?

Viena iš priežasčių, kodėl gydymas dantų implantais gali būti geresnis už kitas alternatyvas, yra tai, kad implanto strypas dirbtinai pakeičia danties šaknį. Jūsų natūralios dantų šaknys yra svarbios gerai dantų sveikatai. Kiekvieną kartą, kai sukandate dantį, pojūtis perduodamas per danties vainikėlį arba tą dalį, kurią matote burnoje, žemyn per danties šaknį į aplinkinį kaulą. Tai stimuliuoja kaulą, todėl visos senos kaulinės ląstelės nuolat atsinaujina. Pašalinus natūralią danties šaknį, tai nebevyksta, senosios kaulinės ląstelės nebepakeičiamos ir žandikaulio kaulas palaipsniui pradeda rezorbuotis. Didžioji dalis šios rezorbcijos vyksta pirmaisiais metais po danties netekimo, todėl labai svarbu kuo greičiau pagalvoti apie prarastų dantų pakeitimą.

Dantų implantai taip pat gali būti estetiškesni, ypač kai jais pakeičiami pavieniai dantys. Geriausiai įvertintas odontologas, naudodamas aukščiausios kokybės medžiagas, gali sukurti nuostabiai tikroviškus naujus dantų implantus. Mes pasirūpiname, kad šie dantys būtų suprojektuoti taip, kad užtikrintų tinkamą skruostų ir lūpų atramą, išvengiant įdubusios išvaizdos, kuri gali taip anksti senėti žmonėms, netekusiems kelių dantų.

Šis gydymas gali būti fantastiškas žmonėms, kuriems nepatogūs dantų protezai ir kurie nemėgsta apsiriboti lengvai kramtomu ar minkštesniu maistu. Naudojant dantų implantus valgyti turėtų būti maloniau, o dantys tvirtai laikysis savo vietoje, todėl bus lengviau bendrauti visiškai pasitikint savimi. Žmonėms, kurie prieš daugelį metų neteko dantų, jų pakeitimas dantų implantais taip pat gali padėti atjauninti išvaizdą, nes dažnai matmenys tarp viršutinio ir apatinio žandikaulio būna sumažėję dėl kaulo nykimo. Atkūrus teisingus matmenis, skruostai ir lūpos tampa tinkama atrama, padedančia užpildyti smulkias linijas ir raukšles.

Gydymo proceso pradžia

Jei jums trūksta dantų arba gresia dantų netekimas, iš pradžių turėsite pasikonsultuoti su geru dantų implantologu. Per šią pirmąją konsultaciją odontologas atidžiai apžiūrės jūsų burną ir norės sužinoti jūsų ligos istoriją, kad nustatytų, ar dantų implantai jums bus naudingi. Paprastai dantų implantais galima gydyti daugumą dantų netekimo atvejų, tačiau pasitaiko atvejų, kai geriau rinktis alternatyvų sprendimą. Tikrai geras odontologas atliks labai kruopštų vertinimą ir rekomenduos gydymą implantais tik tuo atveju, jei manys, kad jis jums tinka. Jei nuspręsite pradėti gydymą, odontologas turės atlikti rentgeno nuotraukas ir kompiuterinę tomografiją, taip pat gali prireikti nuotraukų ir galbūt dantų atspaudų, kad būtų galima suplanuoti pradinį gydymą. Tai gali atrodyti daug, tačiau atėjus tikros operacijos laikui, svarbu, kad jūsų odontologas tiksliai žinotų, kur reikia įstatyti dantų implantus, kad būtų pasiektas optimalus rezultatas, o tai užtikrina, kad gydymas bus greitesnis ir patogesnis jums.

Ko tikėtis operacijos metu

Tikroji vieno dantų implanto įsriegimo procedūra yra stebėtinai greita ir gali būti atlikta vos per valandą. Dažnai gydymas gali būti baigtas taikant vietinę nejautrą, tačiau tai priklauso nuo jūsų, o jei nerimaujate, pasitarkite su savo gydytoju odontologu, kad jis galėtų jums skirti papildomą raminamąją priemonę. Geriausias odontologas norės užtikrinti, kad visą laiką jaustumėtės patogiai ir vizito metu būtumėte kuo labiau atsipalaidavę. Jei jums reikia kelių dantų implantų, tuomet tai užtruks šiek tiek ilgiau ir gali būti naudinga papildoma sedacija. Įdėjus dantų implantus, juos reikia palikti gyti ir susijungti su žandikaulio kaulu, o tai paprastai užtrunka mažiausiai tris mėnesius. Žinome, kad daugelis žmonių nerimauja dėl to, ar jie liks be dantų, todėl norėtume jus nuraminti, kad nepaliksime jūsų be šypsenos.

Atliekant kai kurias implantavimo procedūras, naujus dantis galima pritvirtinti gana greitai, tačiau jūsų odontologas visada suteiks jums tam tikrą laikiną restauraciją, kuri turėtų atrodyti ir jaustis gana gerai, kol bus pagaminti nuolatiniai dantys. Jūsų odontologijos kabinetas taip pat suteiks jums daug informacijos, kaip prižiūrėti operacijos vietą, kol ji gyja. Neretai jaučiamas minimalus diskomfortas, jei apskritai jaučiamas, ypač po vieno dantų implanto įsriegimo. Tačiau visada galima gauti receptą skausmo malšinimui arba patarimų dėl be recepto parduodamų skausmą malšinančių vaistų tam atvejui, jei, pasibaigus anestezijai, jaustumėte diskomfortą.

Gydymo užbaigimas

Kai implantai visiškai integruosis į žandikaulio kaulą, galėsime jums pasiūlyti nuolatinius dantis. Jie atrodys daug geriau ir bus patogesni nei laikinieji dantys, jais galėsite įprastai kramtyti ir kramtyti maistą. Tai gali būti nuostabu žmonėms, kurie anksčiau turėjo pilnus dantų protezus, nes dabar galėsite valgyti daug įvairesnį maistą, todėl valgymas bus daug malonesnis.