Ko ieškoti naudojant veido kremą – Cleveland Clinic

Jei kada nors jautėtės priblokšti, kai renkatės veido kremą, nesate vieni. Šiandien yra tiek daug produktų, kad gali būti sunku suprasti, ko iš tikrųjų reikia jūsų odai, o ko iš tikrųjų nereikia.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Gydytoja dermatologė Melissa Piliang atsako į jūsų klausimus ir pateikia keletą paprastų patarimų, ko ieškoti ir ko vengti.

K: Kada ir kodėl turėtumėte pradėti naudoti veido kremą?

A: Įpraskite naudoti veido kremus 20-ies metų viduryje. Gera idėja vieną kremą naudoti dieną, kitą – naktį. Taip pat norėsite būti tikri, kad pasirinkote savo odos tipui tinkamą produktą. Jei nesate tikri, koks jūsų odos tipas, pradėkite klausdami savo dermatologo.

Veido kremo naudojimas yra svarbus, nes jis palaiko jūsų odos drėgmę ir elastingumą, o tai gali padėti sumažinti raukšles, amžiaus dėmes ir kitas smulkias raukšleles. Veido kremai taip pat veikia kaip apsauginis barjeras jūsų odai. Ieškokite produktų, kurie sako, kad jie nėra komedogeniški, o tai reiškia, kad jie neužblokuos jūsų porų ir nesukels išsiveržimų.

Dieniniai ir naktiniai kremai skiriasi tuo, ką jie turėtų daryti jūsų odai. Naktį ieškote kremo, kuris įsiskverbtų giliau į odą ir padėtų ją atstatyti. O su dieniniais kremais jūs ieškote to, kas padėtų apsaugoti jūsų odą nuo išorinių veiksnių.

K: Kokių ingredientų reikia dieniniam kremui?

A: Dieninis kremas turėtų būti lengvesnis ir apimti:

 • Apsauginis kremas nuo saulės. Ieškokite kremo su ilgai veikiančiu apsauginiu kremu nuo saulės. Tai reiškia, kad apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) yra 15 ar didesnis.
 • Vitamino C. Šviesina odą, išlygina pigmentaciją ir padidina ląstelių melanino kiekį, kad apsaugotų nuo saulės.

Pro patarimas: naudokite dieninį kremą su SPF ištisus metus. Jūs neįsivaizduojate, kiek saulės spindulių patenkate pro langus ar net įlipdami ir išlipdami iš automobilio.

Neleiskite jūsų apgauti prabangios pakuotės ar didelės kainos. Buitiniuose prekės ženkluose taip pat dažnai yra gerų ingredientų.

K: Kokių ingredientų reikia naktiniame kreme?

A: Naktiniai kremai drėkina, ramina ir atkuria odą miegant.

Ieškokite produktų, kurie apima:

 • Retinoliai. Šis vitamino A darinys stabdo senėjimą ir padeda pašalinti smulkias linijas, raukšles ir rudas dėmes. Jis gali išlyginti ir pašviesinti jūsų odos atspalvį. Tačiau saugokitės, kad šis nereceptinis agentas yra galingas ir gali sukelti dirginimą. Pradėkite nuo labai mažo kiekio tris kartus per savaitę ir didinkite, kiek toleruojate. Jei turite jautrią odą, būkite ypač atsargūs.
 • Alfa-hidroksi rūgštys (AHAS) ir beta-hidroksi rūgštys. Šios priemonės yra sudarytos iš citrinos ir kitų vaisių rūgščių ir yra tinkamos nuobodžiai arba peleningai atrodančiai odai. Jie švelniai nušveičia ir minkština odą bei padeda kremui prasiskverbti į odą.
 • Hialurono rūgštis (HA). Šis ingredientas sugeria drėgmę, kad jūsų oda taptų putlesnė ir padeda pašalinti smulkias linijas, raukšles ir odos pigmento problemas.
 • Vitaminas E. Šis antioksidantas drėkina odą ir skaistina veido spalvą.
 • Resveratrolis. Antioksidantas, padedantis įveikti stresą.

K: Jei turite sausą ar jautrią odą, kokių ingredientų turėtumėte ieškoti veido kreme?

A: Gali būti sunku rasti produktą, skirtą odai, kuri yra lengvai dirginama arba linkusi išsausėti.

Perskaitykite produktų etiketes ir ieškokite šių ingredientų:

 • Keramidai. Tai natūralūs baltymai išoriniuose odos sluoksniuose, kurie sulaiko drėgmę ir apsaugo odą nuo aplinkos toksinų. Senesnė ir jautri oda paprastai turi mažiau keramidų.
 • Glicerinas. Natūralus drėkiklis (drėkiklis), atkuriantis odą.
 • Pieno rūgštis. Šveitiklis, kuris pašalina išorinį negyvų odos ląstelių sluoksnį, todėl drėkinamosios priemonės geriau įsiskverbia į odą.

K: Kokių ingredientų reikėtų vengti veido kreme?

A: Jei turite riebią ar į spuogus linkusią odą, venkite aliejų, vaško ir petrolatumo. Jie per sunkūs ir gali užkimšti poras ir pabloginti spuogus (nepamirškite ant buteliuko ieškoti žodžio noncomedogenic).

Kiti ingredientai, kurių reikia vengti, yra šie:

 • Kvepalai ir kvepalai. Jie gali sukelti odos dirginimą ir alergines reakcijas.
 • Retinoinė rūgštis. Šis senėjimą stabdantis ingredientas gali sudirginti jūsų odą.
 • Metilparabenai/parabenai. Šie kosmetikos konservantai gali sukelti alergines reakcijas ir blokuoti poras.
 • Salicilo rūgštis. Šis šveitiklis gali sudirginti jautrią odą.

Visiškai natūralūs ingredientai gali būti naudingi, tačiau augalai, riešutai ir uogos kai kuriems žmonėms gali sukelti alergines reakcijas. Atkreipkite dėmesį į šiuos ingredientus ir jūsų reakciją.

K: Ar jums reikia naudoti ir veido serumą?

A: Serumai yra lengvesni už drėkinamuosius kremus ir yra labiau koncentruoti veikliosiomis medžiagomis. Galite nešioti juos dieną arba naktį. Serumai dažniausiai dėvimi po drėkinamuoju kremu ir būna geliai, losjonai ar skysčiai.

Kadangi serumai paprastai yra labai stiprūs (ir gali būti brangūs), prieš išbandant rekomenduojama pasikalbėti su savo dermatologu arba pasikonsultuoti su odos priežiūros specialistu. Atsižvelgdamas į jūsų odos tipą ir tikslus, jis arba ji gali jums pranešti, ar serumas jums būtų naudingas.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3