Kiek sveikas yra putojantis ar mineralinis vanduo? – Klivlando klinika

Mineralinis vanduo, gazuotas vanduo, tonikas, soda, aromatizuotas vanduo. Galima rinktis iš daugybės vandens pasirinkimų, bet kaip jie skiriasi nuo paprasto seno vandentiekio vandens? O kuris pasirinkimas maistingiausias?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Dietologė Kate Patton, MEd, RD, CSSD, LD, išskirsto daugybę šiandien prieinamų vandens pasirinkimų.

Gazuotas vanduo

Gazuotas vanduo (arba gazuotas vanduo) yra vandentiekio vanduo, į kurį įpilta anglies dioksido gazuoti. Jis jūsų nehidratuos geriau nei vanduo iš čiaupo, tačiau jums gali patikti dilgčiojantys burbuliukai, o ne lygaus vandens skonis.

Tačiau ne visi putojantys vandenys yra vienodi, todėl prieš pirkdami ar gerdami norėsite perskaityti sudedamąsias dalis. Jei etiketėje matote cukraus, dirbtinių saldiklių ar dirbtinių dažiklių (paprastai naudojamų kaip kvapioji medžiaga arba kaip konservantas), praleiskite burbulinį vandenį ir rinkitės vandenį iš čiaupo.

Mineralinis vanduo

Mineralinis vanduo dažnai būna natūraliai gazuotas. Tačiau parduotuvėse parduodamos veislės skiriasi nuo to, ką gaunate iš namų sodos. Priklausomai nuo prekės ženklo, juose yra įvairių kalcio, natrio ir magnio kiekių.

Kalcis yra svarbus kaulų sveikatai ir bendrai raumenų funkcijai. Magnis padeda jūsų organizmui reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį. Tačiau natris gali kelti problemų, jei laikotės mažai druskos turinčios dietos. Jei taip yra ir bandote apriboti natrio suvartojimą, vanduo iš čiaupo yra sveikesnis pasirinkimas.

Tonizuojantis vanduo ir soda

Daugelis iš mūsų renkasi putojantį vandenį, nes jame nėra kalorijų. Tačiau svarbu stebėti, ar nėra paslėptų cukrų ir dirbtinių saldiklių.

Tonizuojantis vanduo yra kartaus, bet iš tikrųjų jame yra cukraus. Tiesą sakant, vienoje skardinėje toninio vandens gali būti tiek pat cukraus, kiek įprastoje sodos! Jei negalite atsigerti tonizuojančio vandens, pasilepinkite juo kaskart ir būtinai sureguliuokite kitas dienos kalorijas, kad atsižvelgtumėte į skanėstą.

Kita vertus, sodoje arba seltzerio vandenyje nėra pridėtinio cukraus, todėl tai greičiausiai yra protingesnis pasirinkimas.

Aromatintas vanduo

Būtinai perskaitykite vaisių skonio putojančio vandens sudedamąsias dalis, kad įsitikintumėte, jog skoniai neužmaskuoja ingredientų, tokių kaip cukrus ar dirbtiniai saldikliai. Nekaloringuose aromatizuotuose vandenyse dažnai yra dirbtinių saldiklių.

Problema su dirbtiniais saldikliais

Reguliarus dirbtinai saldintų gėrimų vartojimas siejamas su žymiai didesne metabolinio sindromo, 2 tipo diabeto ir net vėžio rizika. Tyrimai taip pat rodo, kad dirbtinai saldinti gėrimai gali sukelti alkį ir paskatinti valgyti daugiau, o tai gali sukelti nutukimą ir daugybę kitų sveikatos problemų.

Ieškokite kito prekės ženklo, jei etiketėje perskaitysite tokius žodžius kaip cukrus, daug fruktozės turintis kukurūzų sirupas, aspartamas ar sukralozė – jūsų kūnas tai įvertins.

Dienos pabaigoje, nesvarbu, ar renkatės įprastą vandenį, ar gazuotą vandenį, geriausia išlaikyti hidrataciją su gėrimais, kuriuose nėra kalorijų ir dirbtinių saldiklių.

Pabandykite pridėti laimo, citrinos ar agurko griežinėlių, kad paprastas vanduo iš čiaupo arba gazuotas vanduo būtų gaivus ir skanus. Arba ieškokite vandens priedų (dažniausiai parduodami miltelių, skysčių arba tablečių pavidalu), tačiau įsitikinkite, kad juose nėra kalorijų ir nėra cukraus.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel