Kas yra Precum?

Precum yra skaidrus skystis, kurį gamina patinas prieš kulminaciją. Jis išeina iš šlaplės, tas pats vamzdelis, kuriuo šlapimas palieka kūną, ir dažnai randamas ant varpos galo seksualinio susijaudinimo metu.

Precum padeda spermai lengviau išeiti iš kūno ir gali būti natūralus lubrikantas sekso metu.

Jis atrodo panašus į spermą, kuri yra baltas skystis, kuris išteka iš varpos kulminacijos metu. Nors pačiame precum nėra spermatozoidų, jis gali pasisavinti bet kokį, kuris gali likti šlaplėje, eidamas pro jį.

Taip pat žinomas kaip

  • Išankstinė ejakuliacija
  • Priešsėklinis skystis
  • Cowperio skystis
bagi1998 / E+ / Getty Images

Iš kur atsiranda precum?

Precum gaunamas iš Cowperio liaukų. Šios poros žirnio dydžio liaukų yra pusės colio skersmens ir sujungtos su šlaple kanalais.

Ką veikia Precum?

Spermos ląstelės gali žūti dėl šlapimo pH. Ir kadangi ejakuliatas ir šlapimas iš organizmo išeina per tą patį vamzdelį, gali būti, kad spermatozoidai gali turėti įtakos jų rūgštingumo lygiui.

Preejakuliatas yra šarminės gleivės, o tai reiškia, kad jis gali neutralizuoti rūgštingumą šlaplėje. Tai leidžia spermai saugiai keliauti.

Precum taip pat yra natūralus lubrikantas lytinių santykių metu. Tokiu būdu ji panaši į makšties gleives, kurias išskiria susijaudinusios moterys.

Kiek precum yra normalu?

Prekių kiekis, kurį kažkas pagamina, skiriasi ir neturi jokios reikšmės.

Vidutiniškai dauguma žmonių išleidžia iki 4 mililitrų (ml) skysčio. Daugelis žmonių tai beveik nepastebi.

Ar precum gali pastoti?

Sperma, kuri apvaisina kiaušinėlį, gaminasi sėklidėse. Nors precum gaminamas Kauperio liaukose, jame vis tiek gali būti gyvų spermatozoidų pėdsakų.

Tyrėjai išsiaiškino, kad jei žmogus neseniai turėjo lytinių santykių, o vėliau turėjo kitą, prekumas gali susimaišyti su šlaplėje vis dar likusia sperma. Tai vadinama kryžminiu užteršimu.

Nėštumo tikimybė dėl prekumo patekimo į moters organizmą yra maža, tačiau ji vis tiek egzistuoja. Jei precum liečiasi su išore vulvos, nėštumo tikimybė labai maža. Tačiau tai vis tiek gali būti įmanoma.

Viename tyrime 41% vyrų turėjo prekumą, kurioje buvo judančių spermatozoidų. Tai reiškia, kad spermatozoidai gali pasiekti patelės kiaušintakius ir galbūt apvaisinti kiaušinėlį.

Štai kodėl abstinencija (dažniau vadinamas ištraukimo metodu) nerekomenduojamas bandant išvengti nėštumo. 2017 m. atliktas tyrimas parodė, kad taikant abstinencijos metodą nepavyko pasiekti 20 %, palyginti su 13 % prezervatyvų ir 6 % hormoninės kontracepcijos metodu.

Jei manote, kad galite būti nėščia

Embrionui implantuoti reikia 10 dienų. Jei manote, kad galite būti nėščia iš prekumo, atlikite testą praėjus šiam laikotarpiui.

Jei tęsiate lytinius santykius be apsaugos ir nerimaujate dėl ankstyvo gimimo ir nėštumo, apsvarstykite galimybę naudoti skubią kontracepciją.

Skubiosios kontracepcijos priemonės apima ParaGuard IUD, kurią galima implantuoti per penkias dienas po nesaugaus lytinio akto, kad būtų išvengta nėštumo.

Ryte vartojamos tabletės arba planas B yra skubi gimstamumo kontrolė, kurią galima įsigyti vietinėje vaistinėje be recepto. Jį reikia vartoti kuo greičiau po nesaugių lytinių santykių.

Apibendrinimas

Precum ir sperma išeina per šlaplę. Precum sudėtyje nėra spermatozoidų, tačiau jis gali susimaišyti su ejakuliato likučiais iš ankstesnio lytinio kontakto, o tai gali sukelti nėštumą. Gimimo kontrolė gali sumažinti riziką pastoti iš prekumo.

Lytiniu keliu plintančių infekcijų rizika

Precum gali pernešti bakterijas, virusus ir kitus ligas sukeliančius organizmus, sukeliančius lytiniu keliu plintančias infekcijas (LPI).

Visada geriausia naudoti prezervatyvą bet kokiam lytiniam kontaktui su kitu asmeniu ir reguliariai tikrintis, kad įsitikintumėte, jog esate saugus ir sveikas.

Jei išskyros yra žalios arba geltonos, skausmingos arba niežtinčios, kreipkitės į gydytoją, kad nustatytumėte, ar tai LPI.

ŽIV

Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) gyvena kraujyje, makšties skystyje, spermoje, motinos piene ir prekumo ląstelėse.

Jei mylėjate lytinius santykius (įskaitant vaginalinį ar analinį) su ŽIV užsikrėtusiu asmeniu, apsisaugokite dėvėdami prezervatyvus ir vartodami Truvada, dar kitaip vadinamą išankstinės ekspozicijos profilaktika (PrEP). Šis vaistas sumažina ŽIV perdavimo riziką 44%.

Jei turite neapsaugotų lytinių santykių, įsitikinkite, kad reguliariai tikrinate dėl ŽIV. ŽIV simptomai yra panašūs į gripą ir gali būti karščiavimas, šaltkrėtis, galvos skausmas, gerklės skausmas, nuovargis, sąnarių skausmas, limfmazgių padidėjimas ir burnos opos.

Chlamidija

Chlamidiozė yra labiausiai paplitusi LPI JAV. Ją sukeliančios bakterijos gali gyventi makšties skystyje, spermoje ir prieškambaryje.

Daugelis žmonių nerodo chlamidijos simptomų. Kai pasireiškia simptomai, jie gali būti išskyros iš makšties ar varpos, niežulys, deginimas, skausmas sekso metu ir skausmingas šlapinimasis.

Chlamidiozė gali būti gydoma antibiotikais.

Gonorėja

Gonorėja yra dar viena dažna bakterinė infekcija, kuri gali būti perduodama per spermą, makšties skystį ir prekumą.

Tai taip pat sukelia nedaug simptomų arba jų visai nėra. Jei lytinių santykių ar šlapinimosi metu atsiranda tokių simptomų kaip geltonos išskyros iš makšties ar varpos, niežulys, deginimas, paraudimas ar skausmas, būtinai išsitirkite.

Kaip ir chlamidija, gonorėja gali būti lengvai išgydoma antibiotikais.

Hepatitas B

Hepatitas B yra labai užkrečiamas virusas, pažeidžiantis kepenis. Tai vienintelė hepatito atmaina, kuri gali būti perduodama per precum.

Simptomai paprastai pasireiškia praėjus keliems mėnesiams po perdavimo ir yra sąnarių skausmas, karščiavimas, pykinimas, nuovargis, silpnumas ir gelta.

Yra hepatito B gydymas, bet jo nėra. Dauguma atvejų išsiaiškina per kelis mėnesius; taip pat yra vaistų, kurie gali sulėtinti kepenų pažeidimą.

Apibendrinimas

Precum gali perduoti lytiniu keliu plintančias infekcijas, tokias kaip chlamidijos ir ŽIV. Imkitės priemonių, kad apsisaugotumėte lytinių santykių metu ir išsitirtumėte dėl LPI.

Santrauka

Precum vaidina pagrindinį vaidmenį susijaudinime ir lytiniuose santykiuose. Neutralizuodamas rūgštį ir sutepdamas šlaplę, precum palengvina spermos pasišalinimą iš organizmo orgazmo metu.

Tačiau precum vis dar gali turėti spermatozoidų ir gali turėti organizmų, sukeliančių lytiniu keliu plintančias infekcijas.

Svarbu imtis atsargumo priemonių, kad išvengtumėte užsikrėtimo. Ir jei galimas nėštumas kelia susirūpinimą, naudokite kontracepciją sekso metu, net jei nėra ejakuliacijos.

Žodis iš Verywell

Precum nėra tas pats, kas ejakuliatas, bet tai nėra be jokios rizikos.

Jei reikia, ne tik naudojate prezervatyvus, kad išvengtumėte LPI ir kitų gimstamumo kontrolės formų, kad sumažintumėte nepageidaujamo nėštumo riziką, bet ir atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėkite su savo partneriu (-iais) apie jų seksualinę ir testavimo istoriją.

Tai geriausia padaryti prieš turite bet kokio seksualinio kontakto. Bet jei jau peržengiate šį tašką, niekada nevėlu. Tai ypač svarbu, jei nesate tikri, ar jie turi kitų sekso partnerių.

Dažnai užduodami klausimai

  • Ar precum gali sukelti nėštumą?

    Taip, precum gali paskatinti žmogų pastoti, nors tikimybė, kad tai įvyks, yra maža. Precum paprastai neturi spermatozoidų, tačiau jis gali surinkti gyvus spermatozoidus, likusius po ankstesnės ejakuliacijos, ir potencialiai apvaisinti kiaušinėlį.

  • Kada atsiranda precum?

    Precum atsiranda seksualinio susijaudinimo metu prieš orgazmą. Jis sutepa šlaplę ir neutralizuoja jos rūgštingumą, sudarydamas saugų kanalą spermai išeiti.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/unterschied-zwischen-vitamin-d2-und-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/die-vorteile-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-sollte-man-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3