Kaip užtikrinti gerą pieno tiekimą – Klivlando klinika

 

Nauja mama žindo kūdikį

Ar aš gaminsiu pakankamai pieno savo kūdikiui? Tai dažnas daugelio naujų mamų, ką tik grįžusių iš ligoninės, susirūpinimas. Čia Marie Gerecke, CNM, siūlo 13 patarimų, kaip tinkamai aprūpinti kūdikį pirmosiomis savaitėmis.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

 1. Maitinkite savo kūdikį. Pirmąsias 2–4 savaites sutelkite dėmesį tik į kūdikio žindymą. Venkite siurbti, nebent tai būtų rekomenduojama dėl medicininių priežasčių. Ar tu žinai: Nėra tokio gero siurblio kaip jūsų kūdikis. Jūsų kūdikis yra 10 žvaigždučių „siurblys“, o geriausias krūties siurblys yra tik 5 žvaigždučių.
 2. Siekite maitinti bent kas 3 valandas. Stebėkite maitinimo signalus (čiulpti lūpas, čiulpti rankas ar ieškoti krūties). Žindymas suteikia komforto ir mitybos. Ar tu žinai? Naujagimiai dažnai maitina krūtimi. Vidutiniškai 8-12 šėrimų per dieną. Žindymas „pagal poreikį“ yra pats natūraliausias. Kuo daugiau žindysite, tuo daugiau pieno pagaminsite!
 3. Praktikuokite „oda prie odos“. Pirmąsias kelias savaites jūsų krūtinė yra geriausia vieta jūsų kūdikiui prisitaikyti prie išorinio pasaulio. Oda prie odos ne tik padeda kūdikiams geriau žindyti, bet ir skatina smegenų vystymąsi. Ar tu žinai? Palyginti su kūdikiais, kurie yra suvystomi ar laikomi lovelėje, oda prie odos kūdikiai išlieka šiltesni ir ramesni, mažiau verkia ir jų cukraus kiekis kraujyje yra geresnis.
 4. Patikrinkite, ar tinkamas užraktas. Įsitikinkite, kad kūdikio burna yra plačiai atverta (kaip žiovulys), kol jis neprisikabins prie krūties. Ar tu žinai? Jūsų kūdikis turi turėti galimybę plačiai atverti burną, nuryti ir kvėpuoti. Pradėkite nuo spenelio iki nosies. Pritraukite kūdikį, kai jie plačiai atsidaro. Įsitikinkite, kad jų galva atlošta atgal (laikykite juos už pečių – sunku nuryti, kai smakras yra ant krūtinės!)
 5. Tai neturėtų pakenkti! Labai paplitęs mitas, kad skausmas žindymo metu yra normalus pradžioje arba visą laiką. Ar tu žinai? Skausmas žindymo metu arba spenelių pažeidimas yra prasto užrakto požymis. Tai padidina jūsų kanalų užsikimšimo ir infekcijų riziką. Jei jaučiate skausmą, kreipkitės į žindymo specialistą.
 6. Pakaitinės krūtys. Gerai, jei jūsų kūdikis kiekvieno maitinimo metu nemaitina abiem krūtimis. Kitą maitinimą pradėkite nuo kitos krūties. Ar tu žinai? Laikykite pirmoje pusėje tol, kol jūsų kūdikis yra energingas ir ryja. Jums gali tekti kutenti ir daryti suspaudimus, kad kūdikis pirmosiomis dienomis gertų. Jei jūsų kūdikis vis dar alkanas, pasiūlykite antrą pusę. Tada pradėkite nuo tos pusės kitam maitinimui.
 7. Pabandykite išreikšti ranką. Ankstyvas pieno pašalinimas rankomis padidina tiekimą. Pirmąsias kelias dienas traukite ranką po kūdikio slaugytojo. Šia papildoma mityba galite maitinti savo kūdikį šaukštu. Ar tu žinai? Tai gali atrodyti bauginančiai, bet rankų išraiška nėra sunki. Žindymo konsultantas gali išmokyti jus šios lengvai išmokstamos technikos.
 8. Darykite kompresus. Užimkite kūdikį prie krūties suglausdami krūtį (švelniai spausdami ranka), kad pienas nenutekėtų. Ar tu žinai? Suspaudimai nebūtini, jei žindymas vyksta gerai. Tačiau tai naudingas būdas kūdikiams, kurie yra mieguisti, serga gelta arba sunkiai priauga svorio.
 9. Laikykite juos budrus. Pirmosiomis savaitėmis jums gali tekti pažadinti naujagimį, jei jis užmiega prie krūties, kad būtų pakankamai maitinamasi. Pabandykite kutenti, pakeisti sauskelnes arba nurengti kūdikį. Ar tu žinai? Jei jūsų kūdikis grįžo į gimimo svorį ir turite daug šlapių vystyklų bei nešvarių geltonų išmatų, galite leisti jam ilgai miegoti – jei taip!
 10. Venkite papildyti. Pirmąsias 3-4 savaites venkite čiulptukų ir buteliukų. Jie gali sumažinti pieno kiekį. Turite dažnai ištuštinti krūtis, kad nustatytumėte atsargas. Be to, kūdikiai skirtingai žindo dirbtinius spenelius. Ar tu žinai? Pirmosiomis savaitėmis jūsų pienas palaipsniui keičiasi iš priešpienio (tiršto, turtingo skysčio) į brandų pieną (plonesnį, balkšvą skystį). Jūsų pienas aprūpina visą kūdikį reikalingą maistą ir skysčius.
 11. Nebūk pats blogiausias priešas. Žinoma, internete rasite mamų, kurios giriasi, kad prieš grįždamos į darbą buvo sušaldytos šimtai uncijų. Nelyginkite savęs ir netapkite įkyraus elgesio aukomis. Ar tu žinai? Dirbančioms mamoms po ranka tereikia šiek tiek (kelių dienų) pieno. Artėjant laikui siurbkite kartą per dieną. Pavyzdžiui, pabandykite, jei po maitinimo vis dar esate šiek tiek sotūs.
 12. Nedaryk to vienas. Už kovą vienumoje taškai neskiriami. Paprašykite patyrusios mamos draugės, žindymo konsultantės arba prisijunkite prie mamų grupės. Ar tu žinai? Nors iš pradžių gali atrodyti keista prisijungti prie žindymo palaikymo grupės, daugelis mamų greitai tampa draugėmis. Kai kurie netgi pradeda žaisti pasimatymus savo vaikams!
 13. Vadovaukitės savo instinktais. Pasitikėk savo širdimi ir stebėk savo kūdikį. Nebūkite taip susitelkę į skaičius – ar uncijas, ar minutes. Prisijunkite prie savo intuityviosios pusės. Ar tu žinai? Kai jūs ir jūsų kūdikis išmoksite žindyti, maitinimas krūtimi bus geras laikas atsipalaiduoti ir mėgautis vienas kitu.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3