Kaip (saugiai) pažaboti savo dūžius – Klivlando klinika

Zits. Spuogai. Aknė. Nesvarbu, kaip juos pavadintumėte, ar tai būtų balti spuogai, inkštirai ar pustulės, beveik visi su jais kovojo. Kai kurie žmonės bando pašalinti savo dėmes jas išmušdami – skambina gydytojai gavyba.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Nors spuogų atsiradimas dažnai iškart džiugina, gydytoja dermatologė Melissa Piliang to labai atgraso.

„Žmonės linkę į bėdą, nes pradeda gavybą, ir tai tampa įpročiu“, – sako ji. „Tai gali sukelti daugiau problemų nei naudos, įskaitant uždegimą ir spuogų randus.”

Tačiau, jei esate pasiryžę atsikratyti spuogų juos išskleisdami, yra geriausias būdas tai padaryti, sako ji.

Kas sukelia spuogų atsiradimą?

Prieš pradėdami spausti dėmes, turėtumėte žinoti, kodėl jos atsiranda.

Ląstelės aplink plaukų folikulus ant veido tampa lipnios, sako dr. Piliang. Kai jie sulimpa, jie sudaro kamštį, kuris blokuoja jūsų poras. Aliejus kaupiasi už kamščio ir sukelia guzelį – inkštirą, baltą spuogą ar pustulę.

Laikui bėgant plauko folikulas prisipildo ir išsitempia. Jei jis bus per pilnas, jis gali sprogti ir sukelti uždegimą arba pūliuoti.

Pasiruoškite prieš iššokdami

Dr. Piliang sako, kad spuogai gali atsirasti daug lengviau, jei pirmiausia atlaisvinsite kamštį.

Nereceptiniai (OTC) vaistai, tokie kaip retinoidai, benzoilo peroksidas arba salicilo rūgštis, gali veiksmingai atverti poras, jei juos nuolat vartojate keletą savaičių.

Geriausi praktinio proceso metodai

Nesvarbu, ar turite reikalų su inkštirais, baltagalviais ar pūlinukais, pirmasis žingsnis visada yra tas pats. Nusiplauk rankas ir veidą.

Iš čia kiekvienos rūšies spuogų procesas šiek tiek skiriasi.

  • Inkštirai – Panaudojus nereceptinį vaistą, inkštirą pašalinti gana lengva. Pirštais arba medvilniniais tamponais švelniai paspauskite išorinius kraštus. Inkštirai yra techniškai atviros poros, todėl kamštis turėtų lengvai išeiti, sako dr. Piliang.
  • Baltaplaukiai – Tai yra uždari spuogai, todėl turėsite sukurti kamščio išėjimo tašką. Sterilizuokite adatą alkoholiu ir švelniai pradurkite spuogelio viršūnę. Tada spauskite taip pat, kaip ištraukite inkštirą.
  • pustulės – Pustulė yra giliau po oda. Prieš darydami spaudimą, naudokite karštą kompresą, kad ištrauktumėte pūlį į paviršių. Kaip ir su baltagalviu, gali tekti atidaryti išėjimą. Sustokite, jei iš karto nepasisekė.

„Jei nieko neišeina, šiek tiek palaukite“, – sako dr. Piliangas. „Jei bandysite juo manipuliuoti ir per daug suspausti, problemą tik pabloginsite.

Kokia yra spuogų atsiradimo rizika?

Išnykus spuogui, porose įstrigo riebalai. Tačiau sutrinti dėmes kyla rizika.

„Galite paimti ką nors mažo ir kažkam nepastebimo ir padaryti iš to didelę, raudoną kruviną netvarką“, – sako dr. Piliangas.

Per daug agresyvus gali sukelti odos uždegimą arba ilgalaikius randus. Tai taip pat gali ištempti jūsų poras ir visam laikui jas padidinti.

Tavo geriausias? Užkirsti kelią kitam pop seansui

Dr. Piliang sako, kad spuogų atsiradimas yra pats populiariausias būdas kovoti su šiomis spuogų formomis. Tačiau darbas su dermatologu yra daug geresnis metodas, kuris ilgainiui yra saugesnis jūsų odai.

„Puiku kreiptis į dermatologą, kuris gali patarti, kaip geriausiai gydyti spuogus“, – sako ji. „Jis arba ji gali paskirti jums režimą, kaip gydyti esamas dėmes ir užkirsti kelią naujų atsiradimui.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3