Ką valgyti viduriuojant – Klivlando klinika

Daugelis iš mūsų patiria viduriavimą porą kartų per metus, nesvarbu, ar tai būtų dėl bakterinės infekcijos, alergijos maistui ar tiesiog su jumis nesutinkančio valgio. Viduriavimas paprastai nėra rimtas ir dažnai išnyksta per vieną dieną.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Mamos patarimai vis dar yra geriausi, kai kalbama apie viduriavimo gydymą namuose: valgykite vištienos sriubą ir sūrius ir laikykitės BRAT dietos – bananų, ryžių, obuolių padažo ir skrebučio.

Galbūt manote, kad valgymas pablogins viduriavimą, tačiau pasirinkę maistą galite palengvinti simptomus ir užtikrinti, kad dėl to nepablogėtų jūsų sveikata.

Sūrus ir saldus

Didžiausias trumpalaikio viduriavimo pavojus yra dehidratacija arba vandens ir maistinių medžiagų praradimas iš organizmo audinių. Galite dehidratuoti, jei viduriuojate daugiau nei tris kartus per dieną ir negeriate pakankamai skysčių. Dehidratacija gali sukelti rimtų komplikacijų, jei ji nebus gydoma.

Geriausias būdas apsisaugoti nuo dehidratacijos yra vartoti skysčius, kuriuose yra druskos ir cukraus, sako virškinimo ligų specialistas Donaldas Kirby, MD, Klivlando klinikos Žmonių mitybos centro direktorius. Druska lėtina skysčių netekimą, o cukrus padeda organizmui įsisavinti druską.

„Mes nenorime, kad žmonės apskritai valgytų druską, bet kai labai viduriuojate, norite įsitikinti, kad gaunate druskos ir pakankamai cukraus, kad nepatektumėte į greitosios pagalbos skyrių“, – sako dr. Kirby.

Dr. Kirby sako, kad nereceptiniai rehidratacijos tirpalai, tokie kaip Pedialyte®, atliks savo darbą. Arba vadovaukitės mamos patarimu ir išgerkite vištienos sriubos su sūriais krekeriais ar pyragaičiais.

Gydytoja mama tai daro ištisas kartas ir vis dar veikia. Šiuo atveju mama tikrai žino geriausiai.

BRAT dieta

Štai dar vienas geras mamos patarimas, kaip gydyti viduriavimą – laikykitės BRAT dietos: bananų, ryžių (baltų), obuolių padažo ir skrebučio.

Kai jūsų sveikata gera, gydytojai dažniausiai rekomenduoja pilno grūdo maistą, kuriame gausu skaidulų. Tačiau daug skaidulų turintis maistas gali sukelti problemų, kai viduriuojate. BRAT maisto produktai turi mažai skaidulų ir gali padėti jūsų išmatoms tvirtinti. Bananuose taip pat yra daug kalio ir jie padeda pakeisti maistines medžiagas, kurių organizmas prarado dėl viduriavimo.

Dr. Kirby sako, kad taip pat galite pridėti avižinių dribsnių, virtų arba keptų bulvių (nuluptų) arba keptos vištienos su pašalinta oda.

„Tai yra paprasti maisto produktai, kuriuos žmonės dažnai labai gerai toleruoja“, – sako dr. Kirby.

Probiotikai

Kitas būdas padėti žarnynui atsigauti po viduriavimo sukeltos infekcijos – vartoti probiotikus – maisto ar maisto papildų, kuriuose yra gyvų bakterijų, kurie pakeičia arba papildo naudingas bakterijas, paprastai randamas virškinimo trakte.

Nors išmintinga vengti pieno produktų, kai viduriuojate, sako gydytojas Kirby, tačiau yra viena išskirtinė išimtis – jogurtas arba kefyras, fermentuoto pieno gėrimas, kuriuose yra probiotikų. Tai gali atkurti naudingas bakterijas, kurias jūsų kūnas išplauna viduriuojant. Tiesiog įsitikinkite, kad jogurte ar kefyre yra mažai cukraus, nes didesnis cukraus kiekis kai kuriems pacientams gali pabloginti simptomus arba sukelti viduriavimą (tai yra vanduo ir elektrolitai).

Laikas paskambinti gydytojui, kai viduriavimas trunka ilgiau nei kelias dienas, sako gydytojas Kirby. Taip pat kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate stiprų skausmą arba išmatose yra daug kraujo ar pūlių.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt