Jūsų opa ar peršalimas? – Klivlando klinika

Daugelis žmonių painioja pūslelinę su lūpų pūsleline arba mano, kad tai tas pats dalykas, bet taip nėra.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Pirma, šios burnos opos atsiranda įvairiose vietose: pūslelinės atsiranda burnoje, tačiau lūpų pūslelinės atsiranda lauke, sako odontologas Toddas Coy’us, DMD.

Be to, nors opos nėra užkrečiamos, lūpų pūslelinė apima labai užkrečiamą virusą. Jūs rizikuojate užsikrėsti pūsleline, kai ką nors pabučiuojate, geriate iš to paties indo ar dalijatės sidabro indais su kitais žmonėmis.

Ką reikia žinoti apie opaligę

Nors opos priežastį dažnai sunku nustatyti, viena iš galimų priežasčių yra stresas. Arba kartais jie gali išsivystyti po burnos sužalojimo, pavyzdžiui, kai netyčia įkandote lūpą ar liežuvį, sako daktaras Coy.

Rūgštūs vaisiai ir daržovės, įskaitant citrinas, apelsinus, ananasus, obuolius, pomidorus ir braškes, gali sukelti ar pabloginti opų atsiradimą. Taip pat gali nustebinti sužinojus, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, tokie kaip ibuprofenas, kartais sukelia opų.

Jei burnos viduje, liežuvyje, minkštajame gomuryje (užpakalinėje burnos dangtelio dalyje) arba skruostų viduje pastebėjote skausmingą opą ar žaizdas, galite turėti įprastų opų.

Opos opos gydymas: naudokite sūrų vandenį

Pėdų opos paprastai praeina savaime po savaitės, tačiau dėl jų gali būti sunku valgyti ar kalbėti, todėl galbūt norėsite palengvėti.

„Skalauti burną labai koncentruotu sūriu vandeniu kelis kartus per dieną yra vienas iš paprasčiausių būdų sumažinti opų sukeliamą skausmą ir uždegimą“, – sako daktaras Coy.

Sumaišykite apie 1 arbatinį šaukštelį druskos į pusę puodelio šilto vandens. Išpurkškite tirpalą burnoje, bet tada išspjaukite (nenurykite).

Kuo skiriasi lūpų pūslelinė?

Peršalimo opos (taip pat vadinamos karščiavimo pūslėmis) pasireiškia kaip skausmingų, skysčių pripildytų pūslių grupės, dažniausiai po nosimi, aplink lūpas arba po smakru. Juos sukelia herpes simplex virusas (HSV 1 tipas). Nors 1 tipo HSV yra glaudžiai susijęs su virusu, sukeliančiu lytinių organų pūslelinę, 2 tipo HSV, tai nėra tas pats.

Peršalimo opos protrūkio simptomai gali būti lūpų dilgčiojimo pojūtis, po kurio atsiranda mažos, skysčio pripildytos pūslelės. Pūslelės gali išsilieti, o vėliau nuskusti.

1 tipo HSV paūmėjimai dažnai atsiranda toje pačioje vietoje kiekvieną kartą, kai yra protrūkis. Kiti simptomai gali būti karščiavimas, gerklės skausmas arba padidėję limfmazgiai.

Jei įtariate, kad turite lūpų pūslelinę, venkite dalytis puodeliais ar indais su kitais. Taip pat turėtumėte vengti bučiuotis, kai turite atvirų opų, nes 1 tipo HSV dažniausiai plinta, kai kam nors yra protrūkis. Daug mažesnė tikimybė, bet vis tiek įmanoma perduoti virusą kitiems, kai neturite požymių ar simptomų, sako dr. Coy.

„Stresas yra vienas iš pagrindinių šalto opos protrūkių priežasčių, nes jis mažina jūsų organizmo atsparumą ligoms“, – sako jis. „Oro pokyčiai, ypač saulės spinduliai, taip pat gali sukelti protrūkius.”

Simptomai paprastai būna sunkiausi pradinio protrūkio metu ir šiek tiek sumažėja vėlesnių paūmėjimų metu, sako jis.

Kaip nuraminti peršalimą

Peršalimo opos paprastai išlieka maždaug dvi savaites, tačiau yra keletas žingsnių, kurių galite imtis norėdami sutrumpinti paūmėjimą:

  • Užtepkite žaizdą ledu, kad sumažintumėte patinimą ir skausmą.
  • Norėdami sumažinti skausmą ir suminkštinti šašus, naudokite vietinį tirpimą mažinantį vaistą.
  • Tepkite nereceptinį vietinį kremą, pvz., Abreva, kad paskatintumėte gijimą.
  • Pasitarkite su savo odontologu arba gydytoju apie receptinius antivirusinius vaistus.

Jei praeityje turėjote lūpų pūslelinės, verta nešioti lūpų balzamą, kurio SPF yra 30, kad apsaugotumėte lūpas nuo saulės spindulių poveikio, kuris gali sukelti protrūkius, sako dr. Coy.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/fur-was-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zu-viel
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-5000-ie-taglich
https://futuresnutrition.de/blogs/news/einnahme-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-zu-viel-vitamin-d-nehmen