Jautiesi išsipūtęs? 5 keistos jūsų skrandžio skausmo priežastys – Klivlando klinika

Ar kada susimąstėte, kodėl pavalgę kartais jaučiatės išsipūtę, net jei neprisikimšote? Kai kurie maisto produktai ir gėrimai – arba juose esantys ingredientai – gali paskatinti jus labiau išsipūsti nei kiti.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Registruota dietologė Anna Taylor, MS, RD, LD, CDCES, paaiškina, kurie maisto produktai ir sudedamosios dalys sukelia problemų ir kodėl.

1. Druskos perteklius (kurio galite net neparagauti)

Kai valgote maistą, kuriame yra daug druskos, jūsų kūnas sulaiko skysčius, kuriuos valgote ir geriate. Dėl to galite jaustis išsipūtęs. Tačiau druskos purtyklės padėjimas gali neišspręsti jūsų problemos.

Taylor sako, kad daugiausia natrio įprastoje amerikietiškoje dietoje gaunama iš perdirbto maisto, restoranų maisto ir pusgaminio.

„Jei sumažinsite jų skaičių, turėtumėte pastebėti skirtumą ir mažesnį pilvo pūtimą“, – sako Taylor.

Ji dažnai sako, kad šie maisto produktai net neturi sūraus skonio, tačiau juose gausu natrio kaip konservanto. Pica, sumuštiniai, šaltibarščiai, konservuotos sriubos, bandelės ir riestainiai yra vienos didžiausių vietų, kur slepiasi druska. Tai yra „sūriojo šešeto“ dalis – šeši pagrindiniai natrio šaltiniai amerikiečių mityboje, sako Taylor.

2. Per daug riebalų

Maistas, kuriame yra daug riebalų, kartais gali sukelti pilvo pūtimą, nes jis lėtai virškinamas. Taigi, užuot valgę riebų, riebų patiekalą, pavyzdžiui, keptą vištieną ar svogūnų žiedus, išbandykite neriebų variantą, pavyzdžiui, keptą vištieną ir salotas.

3. Soda ir gazuoti gėrimai

Gerdami gazuotus gėrimus dažnai galite nuryti oro perteklių, o tai sukelia pilvo pūtimą. „Tas oras turi kažkur eiti, o kai jis patenka iš skrandžio į žarnyną, jis negali išeiti iš jūsų kūno kaip atrauga“, – sako Taylor.

Vietoj gazuotų gėrimų padidinkite vandens suvartojimą. Tai ne tik palengvins jūsų pilvo pūtimą dėl angliarūgštės, bet ir tyrimai rodo, kad padidinus suvartojamo vandens kiekį galite numesti svorio, jei bandote.

4. Didelės fruktozės kukurūzų sirupas

Didelės fruktozės kukurūzų sirupas, iš kukurūzų gautas saldiklis, naudojamas sodoje ir kai kuriuose vaisių gėrimuose, taip pat yra nuostabus ingredientas kituose maisto produktuose, kurių skonis net nėra saldus, pavyzdžiui, kai kuriose duonos gaminiuose. Štai kodėl svarbu perskaityti maisto produktų etiketes. Dideliais kiekiais kai kuriems žmonėms jis gali sukelti dujų susidarymą, pilvo pūtimą ir pilvo skausmą. Taip yra todėl, kad jūsų kūnas negali pakankamai greitai jo pasisavinti.

5. Pieno produktai (kai kuriems žmonėms)

Galbūt žinote, kad netoleruojate laktozės, arba tiesiog įtariate, kad netoleruojate. Tačiau jei netoleruojate laktozės, valgydami daug laktozės turinčio maisto, pavyzdžiui, ledų ar pieno, galite jausti pilvo pūtimą. Priklausomai nuo jūsų netoleravimo sunkumo, jūsų kūnas negalės lengvai suskaidyti laktozės, todėl greičiausiai patirsite dujų, pilvo skausmą ir pilvo pūtimą.

Populiariausi maisto produktai, sukeliantys pilvo pūtimą

Yra tam tikrų maisto produktų, dėl kurių galite jaustis labiau išsipūtę nei kiti. Kai kurie dažniausiai pasitaikantys kaltininkai yra šie:

  • Kryžmažiedžių daržovių, tokių kaip brokoliai, žiediniai kopūstai ir kopūstai.
  • Pupelės. Kiti ankštiniai augalai, pavyzdžiui, sojos pupelės, žemės riešutai ir lęšiai, ne taip pučia.
  • Svogūnai.
  • Angliavandeniai.

Dėl angliavandenių galite jaustis per daug sotūs. Tačiau to priežastis yra dvejopa. Viena vertus, vidutinis skrandis yra tik jūsų kumščio dydžio. Nors jis gali ištempti, kad tilptų daugiau maisto, valgydami didelę porciją tikrai galite jaustis išsipūtę, sako Taylor.

Galiausiai Taylor sako: „Kai suvalgote daugiau nei jūsų organizmui reikia degalų, jis kaupia tas papildomas kalorijas kaip glikogeną“, – sako ji. Glikogenas pritraukia vandenį, todėl didelės angliavandenių turinčio maisto porcijos sulaiko skysčius. Tai padidina išsipūtimo jausmą.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel