Išbandyti gydymo būdai – Klivlando klinika

Ar kada nors žiūrėjote žemyn į savo kulkšnis ir pėdas ir vos atpažinote jas kaip savo dėl patinimų? Taip atsitinka, nesvarbu, ar tai būtų ilgos dienos ant kojų, kelios valandos, operacijos ar nėštumas.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau yra būdų, kaip sumažinti patinimą dėl kasdienių priežasčių, o kartais netgi galite to išvengti, sako podologė Georgeanne Botek, DPM. Kelias minutes pakelkite kojas, kad sužinotumėte, kaip tai padaryti.

Dėl ko tinsta pėdos ir kulkšnys?

Patinimas (arba tai, ką gydytojai vadina edema) atsiranda, kai jūsų kūnas sulaiko skysčius apatinėse kojose, kulkšnyse ir pėdose. Dažniausiai pasireiškia abiejose kūno pusėse. Rezultatas yra nepatogus ir gali neleisti jums laisvai judėti.

Galimos pėdų ir kulkšnių patinimų priežastys:

 • Gyvenimo būdo veiksniai, tokie kaip neveiklumas arba antsvoris.
 • Medicininės būklės, turinčios įtakos skysčių judėjimui jūsų kūne. Į sąrašą būtų įtrauktos ligos, nukreiptos į jūsų širdį, inkstus, kepenis ir venas.
 • Nėštumas.
 • Netinkami batai.
 • Traumos.

„Kalbant apie patinimą, svarbu valdyti ir išgyventi dieną“, – sako dr. Botek. „Nėra nieko, kas būtinai būtų gydoma, bet jūs galite imtis veiksmų, kad sumažintumėte skausmą ir diskomfortą.

Kaip greitai atsikratyti skausmingų patinusių kulkšnių ir pėdų

Galimi sprendimai dėl patinusių pėdų ar kulkšnių jau gali būti jūsų virtuvės spintelėje arba išsibarstę po svetainę. O jei ne, norint rasti palengvėjimą, gali pakakti greitos kelionės į parduotuvę.

Čia yra pustuzinis lengvai išbandomų namų gynimo priemonių, kurias verta apsvarstyti.

Kompresinės kojinės

Kartais atrodo, kad apkabinimas gali padaryti viską geriau – ir tas jausmas galioja ir patinusioms pėdoms bei kulkšnims.

Kompresinės kojinės švelniai suspaudžia kojas, o tai skatina geresnę kraujotaką. Tai padeda išvengti skysčių kaupimosi kulkšnyse ir pėdose, o tai sumažina patinimą ir skausmą.

Surasti kompresines kojines nebus sunku. Jų galima įsigyti įvairiose parduotuvėse – nuo ​​vaistinių iki batų pardavėjų ir internete. Jie taip pat būna įvairaus svorio – nuo ​​lengvo, vidutinio ir sunkesnio.

Daktaras Botekas siūlo pradėti nuo lengvų kojinių. Įsitikinkite, kad pasirinkote porą, kuri nėra per ankšta jūsų kūnui. Užsidėkite juos ryte ir dėvėkite tol, kol jaučiatės patogiai.

Pakilimas

Gravitacija niekada nenustoja veikti. Jei patinsta pėdos ar kulkšnys, leiskite gravitacijai dirbti jums.

Kojų pakėlimas aukščiau širdies lygio padeda nusausinti susikaupusį skystį iš apatinių galūnių, sako daktaras Botekas. Iš esmės jūs šiek tiek padedate savo kraujotakos sistemai, leisdami gravitacijai atlikti savo funkciją.

Geriausia, kad procesas yra paprastas. Tiesiog atremkite kojas naudodami pagalves, knygas ar bet ką kitą. Taip pat gali padėti įvairios jogos pozos – pavyzdžiui, gulėjimas ant grindų iškėlus kojas ir prispaustas prie sienos.

Epsom druska

Epsom druskos vonių gerbėjai žaižariškai kalba apie atkuriamąją galią, kurią suteikia 15–20 minučių mirkymas vonioje. Išgalvotas šio gydymo pavadinimas, beje, yra transderminis magnio papildymas.

Ar už teiginių, kaip Epsom druska mažina uždegimą ir pašalina toksinus, slypi daugybė mokslo? Tikrai ne… bet žmonės tuo prisiekia. Daugelis gydytojų jį taip pat propaguoja dėl naudojimo paprastumo, mažos kainos ir minimalios rizikos.

Maisto produktai, turintys daug magnio

Vandens susilaikymas ir jį lydintis patinimas gali būti magnio trūkumo požymis, pažymi daktaras Botekas. Tokiu atveju maisto produktų, kuriuose gausu magnio, įtraukimas į savo racioną gali būti skanus jūsų skausmingos problemos sprendimas.

Maisto produktai, kuriuose yra daug magnio, yra šie:

 • Riešutai ir sėklos (migdolai, anakardžiai, linų sėmenys, žemės riešutai ir moliūgų sėklos).
 • Ankštiniai augalai (juodosios pupelės, lima pupelės).
 • Daug skaidulų turintys nesmulkinti grūdai (quinoa).
 • Neriebūs pieno produktai (pienas, jogurtas).
 • Žalieji (špinatai).
 • Juodasis šokoladas.

Magnio papildai

Papildai siūlo dar vieną būdą padidinti magnio kiekį. Vartojant nuo 200 mg iki 400 mg magnio per dieną, gali sumažėti patinimas, sakė daktaras Botekas. (Tačiau prieš vartodami papildą pasitarkite su gydytoju, ypač jei sergate inkstų ar širdies liga.)

Hidratuoti

Taigi problemos, susijusios su skysčių susilaikymu, sprendimas yra gerti daugiau skysčių? Kad ir kaip beprotiškai tai skambėtų, atsakymas yra „taip“. Štai kodėl.

Jūsų kūnas natūraliai sulaiko skysčius, jei jaučia, kad jūsų bake senka – ir dėl to susilaikymas gali sukelti patinimą. Dr. Botek teigia, kad geriant daugiau vandens, iš jūsų sistemos gali išplauti natrio perteklius ir kitos atliekos.

Nacionalinių akademijų medicinos institutas rekomenduoja moterims suvartoti 2,7 litro (91 uncijos) vandens per dieną iš gėrimų ir maisto. Vyrams šis skaičius yra 3,7 litro (125 uncijos). Paprastai 80 % viso to gaunama iš gėrimų ir 20 % iš maisto.

Patarimai, kaip sumažinti kulkšnių ir pėdų patinimą

Dr. Botek teigia, kad paprasti gyvenimo būdo pokyčiai, tokie kaip mankšta ir svorio metimas, taip pat gali padėti sumažinti patinimą arba jo išvengti, o kartu pagerinti bendrą sveikatą. Ji siūlė tokias veiklas kaip vaikščiojimas ir plaukimas.

Kitos rekomendacijos apima:

 • Padidinkite bendrą judėjimą, nes per ilgas sėdėjimas ar stovėjimas vienoje vietoje gali padidinti patinimą. Gali padėti tiesiog kelių judinimas ir kulkšnių lankstymas.
 • Apribokite druskos ir angliavandenių suvartojimą.
 • Išbandykite eterinius aliejus, tokius kaip pipirmėčių, eukaliptų, levandų ar ramunėlių.

Norėdami gauti geriausių rezultatų, pabandykite naudoti daugiau nei vieną terapiją vienu metu, sako daktaras Botekas. Pavyzdžiui, jei vaikštote mankštindamiesi, galbūt taip pat naudokite kompresines kojines, o vėliau dienos metu būtinai pakelkite kojas.

Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją

Kreipkitės į savo gydytoją, jei atsiranda:

Taip pat stebėkite savo pėdas. Dėl patinimų per ankšti batai dažnai gali įsipjauti į odą ir sukelti žaizdų. Be to, tie prigludę batai…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt