Į ką vertėtų atektipti dėmėsį renkantis automobilio lemputę

Galbūt kaip tik šiuo metu pastebėjote, kad nustojo švietęs vienas kuris nors iš jūsų automobilyje esančių žibintų. Jeigu taip atsitiko, greičiausiai perdegė lemputė. Tokiu atveju seną, neveikiančią lemputę reikia pakeisti nauja ir žibintas vėl pradės skleisti šviesą. Apie tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį parduotuvėje perkant naują lemputę ir kaip pakeisti seną žibinto lemputę nauja, kalbėsime su automobilių specialistu Algirdu Rieda.

 

Pateikus Algirdui klausimą apie tai, ką reikėtų daryti pastebėjus, jog nešviečia automobilio žibintas, šis atsako:

 

„Visų pirma reikia įsitikinti, ar įtartinas žibintas tikrai nešviečia, nes labai dažnai vairuotojai, kurie žibintus tikrina saulėtą vasaros dieną, apsirinka dėl jų skleidžiamo šviesos ryškumo. Jeigu, vis dėl to patikrinę įsitikinote, jog žibintas tikrai nešviečia, tuomet prieš keičiant neveikiančią lemputę nauja taip pat dera patikrinti ir automobilio saugiklius. Jeigu visi saugikliai sveiki, tuomet greičiausiai tikrai perdegė lemputė.

 

Išimkite lemputę iš žibinto lizdo. Galinių žibintų lemputės dažniausiai išsiima per automobilio bagažinėje esančias specialiai tam paliktas ertmes, priekinių žibintų lemputės išsiima atidarius automobilio kapotą ir nuėmus nuo žibintų gaubtus. Prieš iš lizdo išimant tiek priekinio, tiek galinio žibinto lemputę, ją būtina atjungti nuo maitinimo laidų.

 

Išimtos lemputės neišmeskite, ją automobilių prekių parduotuvėje galite panaudoti kaip pavyzdį ieškant naujos lemputės. Naują lemputę įsigyti galite tiek savarankiškai, tiek pasitelkę konsultanto pagalbą“.

 

Toliau Algirdas nurodo, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis naują lemputę:

 

„Reikia nuspręsti, kokio tipo lemputės norite. Šiuo metu populiariausios yra ksenoninės arba LED apšvietimo lemputės. Jeigu jūsų automobilis yra senesnio modelio, galite rinktis kaitrines arba halogenines lemputes.

 

Kitas svarbus duomuo yra lemputės cokolis. Jis visuomet būna nurodytas ant pačios lemputės. Cokolio raidė žymi cokolio formą, o šalia raidės esantis skaičius žymi lemputės lizdo plotį arba atstumą tarp lemputės kontaktų.

 

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į lemputės įtampą ir galią. Įtampa (V) parodo, kokia elektros įtampa yra reikalinga, kad lemputė optimaliai veiktų. Jeigu automobilio elektros įtampa skiriasi nuo ant lemputės pažymėtos įtampos, lemputė gali paprasčiausiai neveikti. Lemputės galia (W) parodo kiek galios reikia tam tikram lemputės ryškumui sukurti.

 

Kiti du svarbūs duomenys, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis lemputę, yra lemputės skleidžiamos šviesos spalva ir šviesos stiprumas. Lemputės šviesos spalva yra matuojama Kelvinais (K),  apytiksliai nuo 2000 iki 7000 Kelvinų intervale. 2000 Kelvinų lemputės spalva yra gelsvai balta, o tolstant link 7000 Kelvinų lemputės spalva šaltėja ir įgauna melsvą atspalvį. Šviesos stiprumas yra matuojamas liumenais (L). Automobilio lemputė gali skleisti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių liumenų ryškumo šviesą.“

 

Automobilių specialistas Algirdas pataria konsultuotis: „išsirinkus naują lemputę dėl jos tinkamumo, jeigu yra galimybė, visuomet pasikonsultuokite su parduotuvės konsultantu. Konsultantas turi galimybę patikrinti lemputės suderinamumą su jūsų automobilio modeliu ir marke. Savo ruožtu jūs konsultanto galite paklausti, kurioms apšvietimo lemputės šiuo metu yra taikomos akcijos, tokiu būdu lemputę galėsite įsigyti pigiau“.