Geriausias būdas gauti daugiau kolageno – Klivlando klinika

Tai jau ne tik raukšlėms. Kolageno tendencija išplito nuo kosmetinių injekcijų iki produktų, kuriuos kasdien matote bakalėjos ir vaistinių lentynose. Maistas, odos kremas, piliulės ir pudros kolageną skatina kaip sveiką, gyvybingą kūną. Ar jie verti jūsų pinigų?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Visą gyvenimą jūsų kūnas gamino kolageną“, – sako Elizabeth Bradley, MD, Klivlando klinikos funkcinės medicinos centro medicinos direktorė. „Gali būti naudingi produktai, didinantys kolageno kiekį, bet pirmiausia pagalvokite, ar jūsų kūnui reikia daugiau.”

Kai kolageno kiekis sumažėja

Kolagenas yra baltymas – gausiausias baltymas jūsų organizme. Jis yra jūsų raumenyse, kauluose, sausgyslėse, raiščiuose, organuose, kraujagyslėse, odoje, žarnyno gleivinėje ir kituose jungiamuosiuose audiniuose.

Nors negalite išmatuoti kolageno lygio, galite pasakyti, kada jis krenta. Kolageno mažėja senstant, o tai prisideda prie:

  • Raukšlės ir šliaužianti oda
  • Standesnės, mažiau lankstesnės sausgyslės ir raiščiai
  • Susitraukiantys, silpnėjantys raumenys
  • Sąnarių skausmas arba osteoartritas dėl susidėvėjusios kremzlės
  • Virškinimo trakto problemos dėl virškinimo trakto gleivinės plonėjimo

„Be senėjimo, pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės neturi pakankamai kolageno, yra prasta mityba“, – sako dr. Bradley. „Jūsų kūnas negali gaminti kolageno, jei jame nėra reikiamų elementų“.

Kolageno gamyba natūraliai

Kai jūsų kūnas gamina kolageną, jis sujungia aminorūgštis – maistines medžiagas, kurias gaunate valgydami daug baltymų turintį maistą, pavyzdžiui, jautieną, vištieną, žuvį, pupeles, kiaušinius ir pieno produktus.

Procesui taip pat reikia vitamino C, cinko ir vario. Vitamino C galite gauti valgydami citrusinius vaisius, raudonąsias ir žaliąsias paprikas, pomidorus, brokolius ir žalumynus. Mineralų galite gauti valgydami mėsą, vėžiagyvius, riešutus, nesmulkintus grūdus ir pupeles.

„Tačiau senstant jūsų kūnas nebegali taip gerai įsisavinti maistinių medžiagų arba jų taip efektyviai sintetinti“, – sako dr. Bradley. „Kad įsitikintumėte, jog jūsų kūnas turi pakankamai ingredientų kolagenui gaminti, gali tekti pakeisti tai, ką valgote, arba vartoti maisto papildus.

Geriausias kolageno kiekį skatinantis maistas

Be sveiko maisto, kuriame gausu baltymų, vitaminų ir mineralų, porcijų, Dr. Bradley rekomenduoja savo mėgstamą kolageno kiekį skatinantį užpilą: kaulų sultinį. Galite nusipirkti maisto prekių parduotuvėse arba pasigaminti patys.

Kaulų sultinys pašalina kolageną iš jautienos, vištienos ar žuvies kaulų, palikdamas kvapnų skystį, kurį galite gerti tiesiai arba naudoti kitiems patiekalams. Daugeliui kaulų sultinio receptų reikia, kad kaulus vieną ar dvi dienas lėtai troškintumėte vandenyje – ant viryklės arba puode.

„Rekomenduoju pirkti tik ekologišką kaulų sultinį arba virti sultinį iš tik ekologiškai užaugintų gyvūnų kaulų“, – sako dr. Bradley. „Jūs nenorite, kad jūsų sultinyje būtų pesticidų, antibiotikų ir kitų teršalų likučių.

Antras geriausias: kolageno papildai

Jei maitinatės sveikai ir maitinate savo kūną visomis maistinėmis medžiagomis, kurių reikia kolagenui gaminti, jums tikriausiai nereikia papildų, sako dr. Bradley. Bet nėra nieko blogo pasiimti vieną.

Hidrolizuoti kolageno (arba „kolageno peptido“) milteliai paprastai neturi skonio ir lengvai tirpsta gėrimuose, kokteiliuose, sriubose ir padažuose.

Kalbant apie odos kremą su sintetiniu kolagenu, tai Gegužė dirbti. Jis pridės jūsų odą į plėvelę panašų sluoksnį, kad sumažintų vandens praradimą ir veiktų kaip barjeras nuo aplinkos elementų. Tačiau odos kremo naudojimas tikriausiai nėra toks efektyvus kaip sveika mityba – ir odos apsauga nuo pernelyg didelio saulės poveikio ir nudegimų, ypač ankstyvoje gyvenimo stadijoje, sako dr. Bradley.

„Jūsų oda yra didžiausias jūsų kūno organas“, – sako ji. „Taip pat, kaip maitinate kolageno atsargas visame kūne, pamaitinsite ir jūsų odą.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt