Didžiausi mitai ir faktai – Klivlando klinika

Sklando daug klaidingos informacijos apie divertikulinę ligą, būtent divertikulią ir divertikulitą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Pacientai mano, kad negali valgyti riešutų ar sėklų (vienas iš labiausiai paplitusių mitų). arba jie tiesiog sutrikę dėl sąlygų skirtumo. Žemiau kolorektalinis chirurgas Michaelas Valente, DO, išsklaido dažniausiai paplitusius mitus.

1 mitas: jei sergate divertikuline liga, neturėtumėte valgyti riešutų, sėklų ir spragėsių.

Faktas: Šis atkakliausias mitas iš tikrųjų prieštarauja gydytojų patarimams, kaip užkirsti kelią šiai būklei. Sveika, daug skaidulų turinti mityba iš tikrųjų yra geriausias vaistas nuo divertikulito, o sėklos ir riešutai tikrai tinka.

Anksčiau manėme, kad sėkla ar riešutas užkimšo gaubtinės žarnos kišenę ir dėl to ji užsidegė arba plyšo. Tačiau tyrimai tvirtai rodo, kad ši idėja nėra pagrįsta arba kad šių maisto produktų reikėtų vengti.

2 mitas: divertikulinė liga visada reikalauja gydymo

Faktas: Pacientai dažnai painioja susijusias sąlygas divertikulioze ir divertikulitu.

Divertikuliozei gydyti paprastai nereikia, o divertikulitas yra rimtesnė būklė, dėl kurios gali prireikti operacijos.

Divertikuliozė reiškia mažas kišenes, kurios išsikiša per silpnus raumenų sluoksnius žarnyno sienelėje, panašiai kaip burbulas padangoje. Jie gana dažni – 60 % žmonių jas turi sulaukę 60 metų. Iki 80 % žmonių jas turi iki 80 metų.

Kolonoskopija paprastai atskleidžia šią būklę, ir tai yra kažkas, kas randama atsitiktinai. Daugelis žmonių net nesuvokia, kad turi kišenes. Ir savaime jie mažai nerimauja. Divertikuliozė yra tarsi strazdanų atsiradimas: problema tik tada, jei šios strazdanos virsta apgamais. Operuojame tik retais atvejais, kai divertikuliozė kraujuoja ir kraujavimo nesustabdo.

Divertikulitas atsiranda, kai viena ar kelios iš šių kišenių perforuoja (padaro skylę storosios žarnos sienelėje) ir atsiranda infekcija. Arba kai plyšta kišenės ir bakterijos, kurios paprastai yra jūsų išmatose, patenka už žarnyno į aplinkinę pilvo sritį.

Kai taip atsitinka, gali kilti įvairių komplikacijų:

  • Galite jausti skausmą (ypač valgant ar geriant) ir (arba) karščiuoti.
  • Dėl pilvo ertmėje esančių bakterijų gali atsirasti abscesas arba „užsienama“ infekcija.
  • Gali pasireikšti skausminga pilvo ertmės infekcija arba tai, ką vadiname peritonitu. Peritonitas gali būti mirtinas. Be to, nors tai labai nedažna, reikia nedelsiant gydyti.

Ne visiems, sergantiems divertikulitu, reikia operacijos, tačiau jie turėtų kreiptis į gydytoją (pirminės sveikatos priežiūros arba greitosios pagalbos skyriuje), kad gautų tinkamą diagnozę.

3 mitas: jei anksčiau sirgote divertikulioze, kuri išsivystė į divertikulitą, vėlesni divertikulito priepuoliai labiau linkę perforuoti (ir sukelti peritonitą).

Faktas: Divertikulitas pasireiškia tik 10–25% pacientų, sergančių divertikulioze. Taip pat didžioji dauguma, arba 75 proc., šių atvejų yra lengvesni – prireikia paprasto ambulatorinio gydymo ir galbūt antibiotikų.

Tyrimai rodo, kad kitas divertikulito priepuolis dažniausiai bus panašus į pirmąjį. Paprastai, jei jūsų kūnas gali susidoroti su divertikulitu pirmą kartą, tada kitą kartą jis reaguos taip pat gerai.

Daugelis pacientų klausia: „Kaip apsisaugoti nuo divertikulito? Deja, mes nežinome, kodėl žmonės tai gauna. Manome, kad tai dėl didelio spaudimo žarnyne ir vidurių užkietėjimo. Siūlome valgyti daug skaidulų turinčią, sveiką mitybą ir vengti vidurių užkietėjimo.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel