Didėjantis skrandžio sutrikimas – Klivlando klinika

„Daktare, aš neturiu valgymo sutrikimo“, – sako savo gastroenterologei jauna moteris. „Aš turiu netvarkingą valgymą”.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Ir tai tiesa, kad vis daugiau paauglių ir 20 metų sulaukusių moterų. Jie kenčia nuo paslaptingo skrandžio sutrikimo, vadinamo gastropareze, kai skrandis negali normaliai išsituštinti.

„Kiekvieną kartą valgydami jie suserga“, – aiškina gastroenterologas Michaelas Cline’as, DO, iš Klivlando klinikos Gastroparezės klinikos. „Taigi jie nenori valgyti.” Dažniausi simptomai: pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, sotumo jausmas, pilvo pūtimas. Kas gali juos kaltinti?

Gastroparesis pažodžiui reiškia „paralyžiuotas skrandis“, „gastro“ reiškia skrandį, o „paresis“ reiškia paralyžiuotą.

„Kai skrandis neatlieka savo darbo sumaldamas maistą, jūs negaunate iš jo maistinės medžiagos“, – aiškina dr. Cline’as. „Ir jei maistas ten stovi per ilgai, jis paprastai grįžta per vėmimą.”

Greitas diagnozės padidėjimas

Nors dar nežinoma, kiek sergančių pacientų ir kodėl, daktaras Cline’as teigia, kad nuo 2014 m. JAV jaunų moterų gastroparezė išaugo. Dabar kasmet padvigubėja jaunų moterų, kurias jis gydo gastropareze, skaičius.

Dėl to tie, kurie gydo gastroparezę, buvo suklaidinti. Iki to laiko ligoniai buvo tolygiai pasiskirstę tarp sergančiųjų cukriniu diabetu ir idiopatiniais atvejais – tai yra tie, kurių kilmė nežinoma, sako jis.

„Šioms jaunoms moterims tai linkusi būti su autoimuninėmis ligomis“, – sako dr. Daugelis serga skydliaukės ligomis, reumatoidiniu artritu ar vilklige.

Kodėl tai – paslaptis, kurią sunku įminti

„Tiriame šių merginų ir jaunų moterų kraują dėl autoimuninių ligų ir randame visokių keistų antikūnų prieš nervus ir raumenis“, – sako dr. Vienas iš jų vadinamas GAD arba glutamo rūgšties dekarboksilaze. Dažniau serga 1 tipo diabetu. Bet nesergant cukriniu diabetu, tai reikšminga.

Kitų keistų radinių? Kalio kanalų, natrio kanalų ir miastenijos antikūnai. Šie pažeidimai nustatomi naudojant kraujo tyrimo tyrimą, vadinamą autoimuninio GI dismotilumo (AGID) diagnostikos skydeliu.

Antikūnų tyrimas? Patikrinti. Bet tada ateina fiziniai tyrimai, kurie patikrina, kaip juda kažkieno virškinimo traktas. Dr. Cline’as teigia, kad viena iš pagrindinių problemų, susijusių su tinkamai diagnozuojant gastroparezę, yra ta, kad vien EGG tyrimo – tai yra elektrogastrogramos – nepakanka norint įsitikinti, ar pacientas turi problemų. tikrai gastroparezė.

Ne visa „gastroparezė“ yra gastroparezė

„Trūksta bendro judrumo (kaip viskas vyksta) tyrimų“, – aiškina dr. Cline’as. „Šie pacientai pažymimi gastropareze tik atlikus vieną testą. Bet mes taip pat turime pažvelgti į visą žarnyną.

Yra daugybė kitų motorikos sutrikimų, kurie gali būti vadinami gastropareze. Dažniausiai? Lėtas dvitaškis – tai vidurių užkietėjimas. Ir tada yra visuotinis judrumas, kai visas žarnynas nejuda. Arba retai neveikia tik plonoji žarna.

„Geriausia žengti penkis žingsnius atgal ir pasakyti:” Aš nesu tikras, kad dar turite gastroparezę. Jūs tikrai suteikite man daug to simptomų. Bet kas, jei mes patikrinsime jūsų žarnyną ir kažkas negerai?“ – sako jis.

Vidutinis laikas nuo pirmųjų simptomų pajutimo iki tinkamos diagnozės? Virš 2 metų.

Dr. Cline sako, kad geriausias testas galutinai diagnozuoti gastroparezę yra „išmanioji“ tabletė, kurią nurykite, kad surinktumėte duomenis iš jūsų virškinimo trakto.

Bet… pagalba YRA

Paaugliams ir jaunoms moterims, kurios turi „grynai“ gastroparezę, gydytojas Cline’as pirmiausia rekomenduoja intraveniniu imunoglobulinu (IVIg). Įrodyta, kad šis vaistas, vartojamas kas savaitę per IV 12 savaičių, padeda sumažinti vėmimą, pykinimą, pilvo skausmą ir pilvo pūtimą.

Jis kovoja su keistais, su autoimuninėmis ligomis susijusiais antikūnais iš nervų ir raumenų. Tačiau, anot jo, tai astronomiškai brangu ir dažnai turi būti kartojama.

Deja, nėra daug gerų judrumą skatinančių vaistų, pažymi dr. Cline’as. Metoklopramidas (Reglan®) ir eritromicinas vartojami, nors ir saikingai, nes jie nėra labai veiksmingi.

Novatoriška POP procedūra (tai reiškia per burnos endoskopinę piloromiotomiją) yra vienas geriausių naujų endoskopinių metodų. Tai daroma taikant anesteziją per burną įkišamą taikiklį. Ir tai turi puikių rezultatų.

Pažiūrėkite, kaip veikia POP

„Padarome nedidelį pjūvį skrandžio gleivinėje – virš raumens, kuris reguliuoja maisto pasišalinimą“, – sako dr. „Tai leidžia maistui iš tikrųjų ištuštinti.”

Taigi, kiek tai veiksminga? Dr. Cline’as teigia, kad Klivlando klinikos sėkmės rodiklis yra 70% (šis rodiklis toks didelis, nes atliekami tinkami tyrimai, siekiant įsitikinti, ar pacientai pirmiausia serga gastropareze). Jis priduria, kad POP iš esmės pakeitė implantuojamus skrandžio stimuliatorius gastroparezei gydyti, nes jis yra daug mažiau invazinis.

„Širdies stimuliatorius yra puiki idėja tinkamam pacientui”, – sako jis. „Bet problema ta, kad jei neveikia, dabar jūs turite šį prietaisą, kuris įsuktas į skrandį. Taigi pradedame nuo mažiausiai invazinio metodo.

O jei tai tikrai ne gastroparezė?

Gydyti pacientą nuo gastroparezės, jei tai ne gastroparezė, nepadės.

„Jei problema yra gaubtinėje žarnoje, ją paprastai galime išjudinti vartodami vaistus“, – sako dr. Cline’as. Bet jei skrandis, plonoji žarna ir storoji žarna yra lėta, kiti vaistai, kuriuos galima įsigyti pagal Maisto ir vaistų administracijos labdaros vartojimo programas, yra geriausias pasirinkimas.

Esmė? „Yra pagalba“, – patikina daktarė Cline. „Bet mes turime išsiaiškinti, kas negerai. Daug lengviau pataikyti į taikinį dienos šviesoje nei tamsoje.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3