Ar paskiepyti žmonės gali perduoti COVID-19 kitiems? – Klivlando klinika

Viską girdėjome nuo pat pandemijos pradžios – citrinos sultys gali nužudyti koronavirusą, kaukės neveikia, jei jau sirgote COVID-19, negalite vėl susirgti arba vakcinos, patvirtintos skubiam naudojimui, pakeis jūsų DNR. arba įdėti sekimo įrenginį į savo kūną.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Taip.

Panašu, kad mums reikia didelės kažko dozės, kad pašalintume visą dezinformaciją. Tačiau nepaisant visų mitų ir miesto legendų, daugiau nei 60% JAV gyventojų yra visiškai paskiepyti.

Nuostabios naujienos, tiesa?

Taip turėtų būti, tačiau girdėjome mitus apie tai, kad paskiepyti žmonės tiesiogine prasme yra magnetiniai, arba mitų apie tai, kad jie išskiria vakcinos komponentus ir pakeičia neskiepytų žmonių DNR. Ir nepaisant papildomo apsaugos sluoksnio, jie vis tiek turi susidoroti su ta pačia pandemijos realybe kaip ir visi kiti.

Taigi ką turi daryti paskiepyti žmonės, kad išliktų saugūs? Ir ar jie vis dar gali platinti COVID-19 kitiems? Infekcinių ligų specialistė Lyssette Cardona, MD, atsako į šiuos klausimus ir paaiškina, kodėl skiepai vis dar yra vienas geriausių ginklų kovojant su COVID-19.

„Visiškai paskiepytas“ nereiškia „imunitetas nuo COVID-19“

Vienu metu manėme, kad visiškai pasiskiepiję galime palikti kaukes ir grįžti į įprastą būseną, kurios taip troškome. Naujieji COVID-19 variantai šią svajonę beveik pražudė. Daktaras Cardona sako, kad dabar ne laikas nusileisti. Nors vakcinos yra stiprios, vis tiek yra tikimybė, kad galite užsikrėsti.

„Visiškai paskiepytas“ reiškia, kad baigėte COVID-19 vakcinų seriją, kaip rekomenduojama, kad geriausiai apsaugotumėte nuo sunkių komplikacijų, tokių kaip hospitalizavimas ir (arba) mirtis. Nė viena vakcina nesuteikia 100% apsaugos nuo ligų, tačiau ji suteikia jums daugiau galimybių kovoti su infekcinėmis SARS-CoV2 viruso pasekmėmis.

Ar visiškai paskiepyti žmonės vis tiek gali perduoti virusą kitiems, įskaitant kitus paskiepytus žmones?

Nors tai įmanoma, daktaras Cardona teigia, kad galimybė perduoti COVID-19 gali pasireikšti mažesniu greičiu. Ji priduria, kad tai taip pat gali būti realybė žmonėms, kurie neturi gero imuninio atsako į vakcinas.

„Vyresnio amžiaus žmonės, turintys imuninių ar lėtinių sveikatos sutrikimų arba turintys pagrindinių sveikatos sutrikimų, gali neturėti geriausio apsauginio atsako į vakcinas, tokias kaip COVID-19 vakcinos. Mes vis dar renkame duomenis ir atliekame nuolatinius tyrimus apie vakcinų atsaką šiose pažeidžiamose populiacijose.

Kodėl paskiepyti žmonės vis dar suserga COVID-19?

Girdėjome apie atvejus, kai žmonėms, kurie yra tarp dozių, arba žmonių, kurie gavo abi dozes, testas vis dar teigiamas arba jie užsikrečia COVID-19. Kaip tai įmanoma? Dr. Cardona tai sieja su poveikio rizika arba ten, kur žmonės yra skiepijami.

„Skiepijimas COVID-19 vakcinomis užtikrina geriausią apsaugą per dvi savaites nuo visiško vakcinacijos. Visiškai paskiepytas asmuo laikomas praėjus dviem savaitėms po antrosios Pfizer ar Moderna vakcinos dozės arba vienos Johnson & Johnson’s dozės. Jei kam nors nustatomas teigiamas COVID-19 testas arba jis suserga po kelių dienų, greičiausiai jis buvo paveiktas prieš visiškai paskiepytas. Yra pranešimų apie susirgimų ir (arba) sąlyčio su jais atvejus po vakcinacijos, tačiau dar neskiepytų asmenų ligos komplikacijos buvo didesnės.

Kiek laiko COVID-19 vakcinos išlieka mūsų organizme?

Žiuri vis dar to nepaiso. Pasak gydytojos Cardonos ir Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC), tikslus apsaugos laikotarpis šiuo metu nežinomas. Kai pagalvoji, visi skirtingai toleruojame vakcinas. Taigi, mokslo bendruomenė vis dar tiria natūralų imunitetą ir vakcinų sukeltą imunitetą dėl COVID-19.

„Mes tiksliai nežinome, kiek laiko vakcinos mus saugos po to, kai būsime visiškai paskiepyti. Tačiau CDC ir ekspertai vis dar stengiasi rasti atsakymą į šį klausimą ir informuos mus apie visus pakeitimus. Tačiau vienas dalykas, kurį mes žinome, yra tai, kad skiepai vis dar yra saugesnis pasirinkimas siekiant užkirsti kelią sunkioms ligoms jums, jūsų artimiesiems ir mūsų bendruomenėms.

Kaip gerai COVID-19 vakcinos apsaugo žmones?

Birželio 7 d. CDC paskelbė pranešimą spaudai apie jų atliktą vakcinų veiksmingumo tyrimą visiškai paskiepytiems žmonėms. Tyrimas parodė, kad Maisto ir vaistų administracijos (FDA) patvirtintos mRNR COVID-19 vakcinos (Pfizer-BioNTech’s ir Moderna’s) sumažino užsikrėtimo riziką 91% visiškai paskiepytų žmonių ir 81% iš dalies paskiepytų žmonių. Tyrimas taip pat yra vienas iš pirmųjų, parodančių, kad skiepijimas mRNR yra naudingas žmonėms, kurie suserga COVID-19, nepaisant to, kad yra visiškai paskiepyti (14 ar daugiau dienų po antrosios dozės) arba iš dalies vakcinuoti (14 ar daugiau dienų po vienos iki 13 dienų po antrosios dozės). .

Šio tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad visiškai arba iš dalies paskiepyti žmonės, užsikrėtę COVID-19, gali mažiau perduoti virusą kitiems. Visiškai arba iš dalies paskiepytiems tyrimo dalyviams virusas buvo 40 % mažiau aptinkamas jų nosyje. Jis taip pat buvo aptiktas per šešias dienas mažiau (ty viruso išplitimas), palyginti su tais, kurie nebuvo skiepyti, kai užsikrėtė.

Be to, žmonėms, kurie buvo iš dalies arba visiškai paskiepyti, buvo 66% mažesnė tikimybė, kad SARS-CoV-2 infekcijos testas buvo teigiamas ilgiau nei vieną savaitę, palyginti su tais, kurie nebuvo skiepyti. CDC priduria, kad nors šie rodikliai nėra tiesioginis asmens gebėjimo platinti virusą matas, jie buvo siejami su sumažėjusiu kitų…

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt