Ar kūno pagalvė gali užkirsti kelią rūgšties refliuksui? – Klivlando klinika

Jei naktį kamuoja rūgšties refliuksas, palengvėjimą galite gauti netikėtai: miegodami ant specialiai tam skirtos pagalvės. Pagalvė, kurią gamintojas vadina miego padėties nustatymo įtaisu, gali padėti pašalinti rūgštingumą mažinančių vaistų ar, galbūt, operacijų poreikį.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Gydytojai jau seniai žinojo, kad miegas pakėlus galvą sumažina gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) simptomus. Tačiau pleišto formos pagalvės gali būti nepatogios ir ne visada išlaiko jus vertikalioje padėtyje visą naktį.

Ar sukonstruota kūno pagalvė gali užkirsti kelią rūgšties refliuksui?

Prieš kelerius metus Klivlando klinikos gydytojas laikėsi kitokio požiūrio. Jis atliko tyrimą, siekdamas išsiaiškinti, ar miegojimas ant kairiojo šono, o ne dešinėje, sumažins GERL simptomus.

„Jis nustatė, kad gulint kairėje pusėje maistas ir rūgštis atskiriami nuo vožtuvo, o tai reiškia, kad mažiau rūgšties pateks atgal į stemplę“, – sako gastroenterologas Scottas Gabbardas, MD.

Bet kiekvienas, kuris užmiega ant kairiojo šono ir pabunda ant dešiniojo šono, žino, kad ne visada įmanoma išbūti ant šono visą naktį.

Kūno pagalvė nuo rūgšties refliukso

Tuo tarpu Kalifornijos medicinos prietaisų įmonės „Amenity Health“ inžinierius sukūrė kūno pagalvę, skirtą gulėti ant kairiojo šono ir pakelti galvą. Daugiau nei pagalvė, techniškai ji vadinama nuožulniu pleištu šoniniu kūno padėties nustatymo įtaisu.

Ar sukonstruota kūno pagalvė gali užkirsti kelią rūgšties refliuksui?

Bet ar tai leis žmonėms jaustis visą naktį?

Pietų Karolinos medicinos universitetas (MUSC) atliko tyrimą su sveikais savanoriais, siekdamas išsiaiškinti, ar pagalvė sumažins naktinio refliukso kiekį. Tyrėjai taip pat norėjo išsiaiškinti, ar tai visą naktį išlaikys žmones kairėje pusėje. Tai padarė abiem atvejais.

„Po MUSC tyrimo Cleveland Clinic kreipėsi į Amenity Health ir paklausė, ar galėtume išbandyti pagalvę pacientams, sergantiems GERL“, – sako dr.

Daugiau žadančių rezultatų

Klivlando klinikos mokslininkai, vadovaujami daktaro Gabbardo, daugiausia dėmesio skyrė GERL sergantiems pacientams, kuriems simptomai pasireiškė nepaisant vaistų vartojimo. Tyrimo dalyviai dvi savaites kiekvieną naktį miegojo ant pagalvės. Dalyviai atsakė į klausimus apie jų simptomus tiek prieš tyrimą, tiek po jo.

„Remiantis savo ataskaitomis, dalyviai žymiai pagerėjo rėmens ir regurgitacijos simptomai“, – sako dr. Gabbard.

„Jie taip pat pranešė, kad kitą dieną geriau miega ir nebuvo tokie irzlūs ar pavargę. Netgi turėjome tokių, kurie prieš išbandydami pagalvę svarstė operaciją ir dabar sugebėjome to išvengti, bent jau per trumpą laiką. Mes dar nežinome ilgalaikio poveikio.

MedCline® kūno pagalvė dabar prieinama visuomenei.

Tolesnis tyrimas

Mokslininkai toliau tiria kūno pagalvės naudojimą žmonėms, sergantiems rėmuo ir regurgitacija. Jie taip pat planuoja ištirti, ar pagalvės naudojimas sumažins pacientų poreikį vartoti rūgštingumą mažinančius vaistus (protonų siurblio inhibitorius).

„Nors protonų siurblio inhibitoriai neturi daug šalutinių poveikių, jie turi tam tikrą potencialiai ilgalaikį poveikį“, – sako dr. Gabbard. „Bet kada galime rasti alternatyvą vaistams, tai yra geras dalykas.

Klivlando klinikos mokslininkai taip pat tiria, kaip naudoti pagalvę pacientams, kuriems persodinami plaučiai, kuriems GERL gali sukelti organų atmetimą. „Neseniai nustatėme, kad šio vaisto vartojimas sumažina refliuksą toje populiacijoje, ir tiriame poveikį išgyvenimui”, – sako dr. Gabbard.

Atskleidimas: nei Klivlando klinika, nei daktaras Gabbardas neturi finansinių santykių su „Amenity Health“.

Ar sukonstruota kūno pagalvė gali užkirsti kelią rūgšties refliuksui?

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt