Ankstyvieji širdies priepuolio požymiai – Klivlando klinika

Kas 40 sekundžių JAV kas nors ištinka širdies priepuolį. Ir jie ne visi atitinka krūtinės gniaužtų, nukritusį ant grindų stereotipą, kurį matote per televizorių.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Klasikinis širdies priepuolio simptomas yra gniuždantis krūtinės skausmas arba sunkumas už krūtinkaulio. Tačiau žmonės gali patirti subtilesnių požymių, sako kardiologas Mouin Abdallah, MD, Klivlando klinikos vainikinių arterijų ligų centro direktorius. Šių ženklų atpažinimas gali išgelbėti gyvybę.

Ankstyvieji širdies priepuolio simptomai

Nors dauguma širdies priepuolių būna staigūs ir neabejotini, kai kurie gali pasireikšti palaipsniui, sako dr. Abdallah. Kai kurie įprasti ankstyvieji perspėjimo ženklai:

  • Spaudimas ar spaudimas krūtinėje (o ne skausmas).
  • Rankos, žandikaulio, kaklo ar nugaros skausmas.
  • Šaltas prakaitas.
  • Dusulys.
  • Pykinimas.
  • Neįprastas nuovargis.

Bet kas – jaunas ar senas, vyras ar moteris – gali patirti šiuos subtilius požymius, nors tai dažniau pasitaiko moterims.

Širdies priepuolio gydymas: laikas yra raumuo

Žmonės, kuriems pasireiškia kai kurie iš šių subtilių požymių, dažnai nesiryžta vykti į ligoninę. Juk pykinimas ar kaklo skausmas gali turėti ir kitų, ne itin rimtų priežasčių. Ir jausmas, kad kažkas „tiesiog ne taip? Tai vargina neaiški ir sunkiai paaiškinama gydytojui.

Bet jei yra net tikimybė, kad jus ištiko širdies priepuolis, geriau veikti greitai ir anksti, nei vėlai.

Širdies priepuolis ištinka, kai sutrinka kraujo tekėjimas į širdį, pažeidžiamas širdies raumuo. Be skubaus gydymo širdies audiniai pradės mirti. „Laikas yra raumuo“, – sako daktaras Abdallah. „Kuo anksčiau gydytojas pradės gydymą, tuo geresnis rezultatas.”

Gydytojai gali skirti vaistų ir atlikti procedūras, kad pašalintų užsikimšimus ir atkurtų širdies kraujotaką. Ir tokia terapija bėgant metams tapo geresnė ir veiksmingesnė, priduria jis. „Širdies priepuolių gydymas buvo viena didžiausių intervencijų medicinos istorijoje.

Ar jums gresia širdies priepuolis?

Jums gali būti didesnė širdies priepuolio rizika, jei:

Jei patenkate į kurią nors iš šių kategorijų, būkite ypač atsargūs, jei jaučiate neaiškių simptomų, kurie gali būti susiję su jūsų širdimi.

Tačiau net jei esate jaunas ir sveikas, turėtumėte žinoti širdies priepuolio požymius ir greitai juos patyrę veikti, sako dr. Abdallah. Norėdami pasinaudoti šiuolaikinės medicinos gelbstinčiais gydymo būdais, turite patekti į ligoninę. „Jei kyla abejonių, suklyskite ir eikite į greitąją pagalbą“, – sako jis.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-man-5-htp-einnimmt
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d-das-gleiche-wie-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/ist-vitamin-d3-vegan
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d-oder-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/zu-viel-vitamin-d3