7 citrinų vandens gėrimo privalumai – Klivlando klinika

citrininis vanduo, vanduo, drėkinimas, inkstų akmenligė, vasaros gėrimai

Net ir menkiausi jūsų kasdienybės pokyčiai gali turėti didelės įtakos jūsų sveikatai. Pavyzdžiui, pradėkite dieną su citrinos vandeniu.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Vidaus ligų specialistė Roxanne B. Sukol, MD, MS, aptaria septynias priežastis, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę perimti šį labai paprastą įprotį.

 1. Padeda virškinimui
  Rūgštis padeda skaidyti maistą. Štai kodėl jo tiek daug mūsų skrandžiuose. Citrinose esanti rūgštis gali būti ypač naudinga papildant skrandžio rūgšties kiekį, kuris senstant mažėja.
 2. Padeda išlaikyti hidrataciją
  Daugelis iš mūsų negeria pakankamai vandens. Kasdienis citrinų vandens įprotis yra paprastas būdas pailsėti dieną tinkama koja. Kaip žinoti, ar pakankamai geriate? Jūsų šlapimas beveik skaidrus.
 3. Draugiškas svorio metimui
  Mes esame įpročio padarai. Pagalvokite, kokią įtaką rytinio OL ar latte pakeitimas citrininiu vandeniu. Ne vieną kartą, o galbūt 20 kartų per mėnesį – ir padauginkite tai iš 10 metų. Jūsų juosmens linija jums padėkos.
 4. Apsaugo nuo oksidacijos
  Kaip ir visuose produktuose, citrinose yra fitonutrientų, kurie apsaugo jūsų organizmą nuo ligų. Šios fitonutrientos pasižymi galingomis antioksidacinėmis savybėmis, kurios apsaugo ląsteles nuo oksidacijos pažeidimo, tą patį mechanizmą, kuris sukelia rūdis.
 5. Suteikia sveiką vitamino C dozę
  Į vandenį išspauskite pusės citrinos sultis ir savo racioną papildysite tik 6 kalorijomis. Be to, gausite daugiau nei šeštadalį dienos vitamino C, kurio reikia, kad apsaugotume mus nuo ląstelių pažeidimo ir sužalojimų.
 6. Suteikia papildomą kalio kiekį
  Jūsų kūnas negali veikti be kalio. Tai būtina nervų ir raumenų komunikacijai, maistinių medžiagų ir atliekų transportavimui bei kraujospūdžio reguliavimui. Vaisiai ir daržovės yra svarbūs kalio šaltiniai.
 7. Padeda išvengti inkstų akmenų susidarymo
  Vanduo su citrina padeda išvengti skausmingų akmenų susidarymo tiems, kuriems trūksta citrato (citrinų rūgšties formos). Dar svarbiau, kad padidėjęs skysčių kiekis padeda išvengti dehidratacijos – dažnos inkstų akmenligės priežasties.

Kaip mėgautis citrinų vandeniu

Tiesiog išspauskite pusę citrinos į stiklinę vandens. Kiek? Kada? Tikrai nesvarbu. Kad ir kaip tai padarytumėte, tai didelis pliusas jūsų sveikatai.

Nepamirškite žievelės

Įsigykite daug maistinių medžiagų nupjaudami citrinos žievelę (prašau, ekologiškos) ir naudodami kepant ar gaminant maistą.

Ar skaudės mano dantis?

Teoriškai citrinos rūgštis gali pakenkti jūsų emaliui, bet čia ją praskiedžiate. Jei neįprasite nuolat čiulpti citrinų, jums turėtų būti viskas gerai.

Ištekliai:

Nacionaliniai sveikatos institutai

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt