5 puikios priežastys, dėl kurių turėtumėte šiandien pasivaikščioti – Klivlando klinika

Žmonės kurie vaikščioti reguliariai prisiekiu savo sveikata air psichologinę jų kasdienio pasivaikščiojimo naudą. Sveikatos ekspertas Michaelas Roizenas, MD, pateikia penkias priežastis, kodėl jie teisūs.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

1. Vaikščiojimas mažina stresą, nudžiugina ir didina savigarbą

Jei kada nors išėjote pasivaikščioti po stresinės situacijos ir grįžote ramesni bei susikaupę, iš pirmų lūpų žinote, kaip vaikščiojimas yra teigiamas būdas įveikti stresinius įvykius. Ir šiais laikais atrodo, kad jų yra daug.

Kaip jau žinote, COVID-19 pandemija mūsų gyvenime sukėlė papildomų streso veiksnių. Mes ne tik žongliruojame keliais vaidmenimis namuose ir su tuo susijusiais laiko apribojimais, bet ir nerimaujame dėl to, kad susirgsime patys ir mūsų šeimos, taip pat sprendžiame ekonomines ir emocines problemas. Vaikščiojimas gali padėti. Dr. Roizenas sako, kad tai padidina jūsų širdies susitraukimų dažnį, sumažina streso lygį ir sumažina galimybę susirgti kitomis ligomis, tokiomis kaip insultas, sudaužytas širdies sindromas ar kardiomiopatija.

Tyrimai patvirtina, kad vaikščiojimas pagerina nuotaiką, nes iš organizmo išsiskiria natūralūs laimingi vaistai – endorfinai. „Ir jūs didžiuositės kiekvieno pasivaikščiojimo pabaigoje, išsikeldami nedidelius tikslus judėti ir juos įgyvendinti, kartu didindami savo savigarbą“, – sako jis.

2. Galite numesti svorio vaikščiodami vos 30 minučių per dieną

Vaikščiojimas taip pat yra vienas geriausių pratimų metant svorį – tai gana lengva atlikti, nesunku lavinti sąnarius, nemokama ir bet kokiu atveju tai reikia daryti kiekvieną dieną.

Norėdami pradėti vaikščioti sportuodami, pabandykite pradėti nuo 20 minučių kasdien. „Jei to per daug, pradėkite nuo mažesnio dydžio“, – sako dr. Roizenas. „Tačiau išsikelkite tikslą sukurti 30 minučių per dieną kiekvieną dieną.

Kai tai įvaldysite, neskubėkite pakilti į aukštesnį lygį. Niekada nedidinkite daugiau nei 10% daugiau nei vieną dieną, nei buvo didžiausias praėjusią savaitę.

Kai būsite pasiruošę, padidinkite savo tikslą iki 10 000 žingsnių per dieną (padės žingsniamatis – žr. 4 punktą).

3. Reguliarus vaikščiojimas mažina kraujospūdį, gerina miegą ir suteikia energijos

Įrodyta, kad reguliariai vaikštantys žmonės patiria mažiau širdies priepuolių ir insultų, žemesnį kraujospūdį ir didesnį DTL (sveiko cholesterolio) kiekį nei nesportuojantys.

Vaikščiojimas gali sumažinti kraujospūdį ir MTL (blogojo cholesterolio) kiekį, sumažinti daugelio vėžio formų riziką ir pagerinti imuninės sistemos veiklą. Be to, priduria daktaras Roizenas, tai pagerina jūsų miego kokybę ir suteikia energijos, kai esate pabudęs.

4. Pasivaikščiojimas yra smagesnis su žingsniamačiu ir draugu

Dr. Roizenas sako, kad žingsnių stebėjimas naudojant programą, kurioje yra žingsniamatis, yra raktas į sėkmę. Žmonės, kurie mėgsta savo programas ar žingsniamačius, per dieną registruoja dar 2 000 žingsnių. Kodėl? Atlygis gaunamas stebint savo sėkmę realiu laiku ir mėgaujantis dvasiniu atlygiu, kai švenčiate žingsniais pagrįstus pasiekimus.

„Kad jūsų treniruotės būtų lengvesnės, paprašykite, kad kas nors prisijungtų prie jūsų socialiai nutolusiame vaikščiojimo užsiėmime – ypač dėl to, kad vis daugiau laiko praleidžiame vieni namuose“, – pataria dr. Roizenas. „Vaikščiojimas kartu suteikia daug teigiamų savybių mūsų kolektyvinei psichinei sveikatai“.

Tai žymiai sumažina vienatvę ir izoliaciją, kurią sukelia pandeminis gyvenimas. Tai geras sprendimas, kai negalime daryti to, ką galėjome padaryti anksčiau. O kai vaikštote su bičiuliu, mėgausitės treniruotėmis psichologiškai kalbėdami, bendraudami ir dalindamiesi patirtimi. Jau nekalbant apie tai, kad pasivaikščiojimas priverčia mažiau dėmesio skirti fiziniam krūviui, kai kalbatės su savo vaikščiojančiu partneriu, sako jis.

5. Žmonių potraukis užkandžiams smarkiai sumažėja 15 minučių pėsčiomis ir po jo

Potraukis paprastai yra bloga žinia žmonėms, norintiems numesti svorio. Trokštamas maistas dažniausiai yra kaloringas, riebus arba saldus, o šokoladas yra šio sąrašo viršuje.

Tačiau naujausi Ekseterio universiteto išvados rodo, kad vaikščiojimas gali sumažinti cukraus troškimą tiek vaikščiojant, tiek maždaug 10 minučių po jo. Tyrėjų išvados rodo, kad vaikščiojimas galiausiai padeda žmonėms numesti svorio ne tik stimuliuojant širdį ir medžiagų apykaitą, bet ir sumažinant potraukį saldžių užkandžių, pavyzdžiui, šokolado. Tyrimas parodė, kad trumpai pasivaikščioję žmonės gali reguliuoti kasdienį saldžių skanėstų suvartojimą – dažnai net perpus.

„Kaip matote, vaikščiojant ateina tik geri dalykai“, – sako daktaras Roizenas. „Ir kai randate veiklą, kuri turi tiek daug naudos, tikrai turėtumėte su ja judėti pirmyn.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt