5 mitai apie koronavirusą ir veido kaukes, sugriauti – Klivlando klinika

Nuo tada, kai Ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomendavo žmonėms viešose vietose dėvėti medžiagines veido kaukes, kad sumažintų COVID-19 plitimą, dėl kaukių kilo daug diskusijų.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Audinio kaukės nėra tas pats, kas chirurginės kaukės arba N95 respiratorių kaukės, kurias naudoja medicinos darbuotojai, kuriems kyla didelė rizika susirgti koronavirusu. Medžiaginės kaukės gali netrukdyti įkvėpti koronavirusą pernešančių dalelių. Bet tai nereiškia, kad jo neverta nešioti.

Aaronas Hamiltonas, MD, nustato kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius nesusipratimus dėl kaukių.

Mitas Nr. 1: Nešioti medžiaginę kaukę nenaudinga.

Dėvėti naminę medžiaginę veido kaukę yra paprastas būdas apsaugoti kitus savo šeimos narius ir bendruomenę.

Manoma, kad 2019 m. naujasis koronavirusas daugiausia plinta viruso lašeliais, kurie išeina iš nosies ar burnos žmonėms kosint, čiaudint ar kalbant. Medžiaginės kaukės veikia kaip fizinis barjeras, neleidžiantis dideliems lašeliams išskristi į orą, kur kas nors kitas galėtų jas įkvėpti ir užsikrėsti.

Tyrimai parodė, kad medžiaginės kaukės sumažina mikroorganizmų, kuriuos kažkas išskiria į orą, skaičių. Taigi kuo daugiau žmonių tam tikroje vietoje dėvi kaukes, tuo mažiau galimų viruso lašelių patenka į erdvę ir tuo mažesnė rizika, kad kas nors susidurs su virusu.

Jei turite kaukę, taip pat sunkiau liesti nosį ir burną, o tai, pasak ekspertų, gali būti dar vienas viruso patekimo į organizmą būdas.

2 mitas: jei nesergu, man nereikia dėvėti kaukės.

Esmė ta, kad sužinojome, kad ne visi užsikrėtę koronavirusu suserga. Pranešimai iš Kinijos parodė, kad žmonės gali užsikrėsti be jokių simptomų. Tada šie žmonės kosėdami, čiaudindami ar kalbėdami gali nesąmoningai tai perduoti kitiems. Manoma, kad tai yra pagrindinis veiksnys, skatinantis greitą viruso plitimą.

Taigi, kadangi tiksliai nežinome, kas užsikrėtė, geriausias pasirinkimas yra dėvėti kaukes. Tai veiksmas, kuris prisideda prie didesnės visuomenės gerovės. Tai rodo, kad mes rūpinamės vieni kitais.

3 mitas: jei dėviu kaukę, man nereikia atsiriboti ar likti namuose.

Kaukės yra tik viena iš koronaviruso plitimo prevencijos strategijos dalių. Deja, jie netrukdys niekam ant jūsų kosėti ar čiaudėti, taip pat gali netrukdyti susirgti.

Taigi svarbu laikytis visų rekomenduojamų veiksmų, kad apsisaugotumėte, įskaitant tinkamą socialinį atsiribojimą, kai esate šalia kitų, nesiburkite į dideles grupes ir dažnai plaukite rankas.

4 mitas: mano kaukė tiesiog turi uždengti burną.

Kaukė turi uždengti burną ir nosį. Jis turi būti prigludęs, bet patogus prie veido šonų, o jūs turite turėti galimybę kvėpuoti nevaržomai. Pasirinkite tokį, kuris tvirtinamas kaklaraiščiais arba ausų kilpomis. Nedėvėkite kaukės ant kaklo, smakro ar ant galvos – tai nieko neapsaugo.

5 mitas: dėvėdama kaukę susirgsiu.

Socialinėje žiniasklaidoje pasigirdo spėlionių, kad užsidėję kaukę galite vėl įkvėpti iškvepiamo anglies dvideginio ir susirgti. Nors įkvėpti didelį anglies dioksido kiekį yra pavojinga, mažai tikėtina, kad taip atsitiks dėvint medžiaginę veido kaukę, ypač jei ją nešiojate tik trumpą laiką.

Tačiau kai kurie žmonės neturėtų dėvėti medžiaginių kaukių. Tai apima vaikus iki 2 metų, visus, kuriems sunku kvėpuoti, arba visus, kurie negali nusiimti kaukės be pagalbos.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-viel-vitamin-d3-taglich-einnehmen
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-und-kalzium
https://futuresnutrition.de/blogs/news/welche-lebensmittel-enthalten-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/kann-man-vitamin-d3-uberdosieren
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-lange-dauert-es-bis-5-htp-wirkt