4 geri įpročiai sveikai regėjimui – Klivlando klinika

Jei matote 20/20 (balas!) arba reguliariai nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, kad koreguotų regėjimą, galite manyti, kad darote viską teisingai, kad apsaugotumėte savo regėjimą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tačiau dabar išsiugdę keletą papildomų sveikų įpročių gali atsipirkti jūsų regėjimui.

Senstant rizika susirgti kai kuriomis dažniausiai pasitaikančiomis aklumo priežastimis, įskaitant kataraktą, glaukomą ir su amžiumi susijusią geltonosios dėmės degeneraciją, didėja.

Laimei, yra veiksmų, kurių galite imtis, kad sumažintumėte riziką ir apsaugotumėte regėjimą ilgą laiką.

Gaukite vitaminų

Tyrimai patvirtina, kad daugelis maistinių medžiagų gali padėti apsaugoti regėjimą, sako optometristė Kristi Stalker, OD. Jie įtraukia:

  • Vitaminas A. Šis antioksidantas yra būtinas regėjimo procesui ir padeda apsaugoti akių paviršių. Trūkumas gali sukelti naktinį aklumą ir galiausiai aklumą. Daugelyje gyvulinės kilmės maisto produktų yra daug vitamino A, įskaitant kepenėles, riebią žuvį ir sūrį, tačiau jūsų organizmas taip pat gali gaminti vitaminą A iš karotinoidų, kurių yra daržovėse, pavyzdžiui, saldžiosiose bulvėse, lapinėse žaliose daržovėse ir morkose.
  • Vitamino C. Šis antioksidantas, esantis daugelyje vaisių ir daržovių, įskaitant brokolius, greipfrutus, braškes ir apelsinus, padeda sumažinti kataraktos išsivystymo riziką.
  • Vitaminas E. Tyrimai parodė, kad vitaminas E gali sulėtinti regėjimo pažeidimą dėl AMD. Galite gauti iš saulėgrąžų sėklų, riešutų, avokadų ir augalinių aliejų.
  • Liuteinas. Manoma, kad liuteinas, kurio dideli kiekiai yra žaliose lapinėse daržovėse, filtruoja žalingą mėlyną šviesą, kuri patenka į akis, ir sumažina tinklainės pažeidimus.

„Aš nerekomenduočiau žmonėms vartoti didelių vitaminų, skirtų geltonosios dėmės degeneracijai gydyti, nebent jie iš tikrųjų turi tokią būklę, tačiau manau, kad labai svarbu vartoti multivitaminus arba įsitikinti, kad valgote įvairius vaisius ir daržoves“, – sakė dr. Stalkeris sako.

Atsimink saulę

Daugelis žmonių prieš išeidami į lauką kruopščiai tepasi kremu nuo saulės, kad apsaugotų savo odą – ir jūs turėtumėte taip pat rūpestingai saugoti savo akis.

Pernelyg didelis UV spindulių poveikis gali pažeisti priekinę ir užpakalinę akis ir sukelti daugybę problemų, dėl kurių pablogėja regėjimas, įskaitant kataraktą, geltonosios dėmės degeneraciją ir akių vėžį. Pasirinkite geros kokybės akinius nuo saulės, kurie apgaubia jūsų akių sritį, ir įsitikinkite, kad lęšiai užtikrina 100% UV spektro apsaugą.

Laikykitės 20/20/20 taisyklės

Kasdien valandų valandas spoksojimas į kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio ekraną vargina akis (kompiuterinio matymo sindromas yra tikras dalykas). „Rekomenduojame kas 20 minučių daryti 20 sekundžių pertrauką, kad pažiūrėtumėte 20 pėdų atstumu“, – aiškina daktaras Stalkeris.

„Taip reikia atpalaiduoti akis ir leisti sau mirksėti, nes matome, kad žmonės nemirksėja beveik taip dažnai, kai žiūri į kompiuterio ekraną.

Mirksėjimas tepa akį, todėl ne mirksėjimas gali išsausėti akis. Daktaras Stalkeris rekomenduoja vartoti nereceptinius akių lašus keturis kartus per dieną, jei akių sausumas sukelia diskomfortą.

Reguliariai apsilankykite pas akių gydytoją

Apsilankykite pas akių gydytoją savo kasmetinės prevencinės priežiūros rutinos dalimi, o ne tik norėdami sužinoti, ar pasikeitė jūsų akinių receptas. Atlikdami išsamų akių tyrimą, gydytojai gali aptikti ankstyvus akių ligų, tokių kaip glaukoma ir AMD, požymius, kurie gali dar nesukelti jokių simptomų. Šios sąlygos geriau gydomos anksti, kad sumažintų arba sulėtintų regėjimo praradimą.

Be to, jūsų akys gali turėti užuominų apie kitus jūsų sveikatos aspektus. Kartais rimtų būklių, tokių kaip diabetas ir aukštas kraujospūdis, požymiai gali paveikti jūsų akis taip, kaip optometristas ar oftalmologas gali pastebėti per įprastą apžiūrą.

Taigi vien todėl, kad jūsų akys jūsų nejaudina, nereiškia, kad turėtumėte į jas nekreipti dėmesio. Atlikite šiuos mažus žingsnelius dabar, kad tvarkytumėte ekrano laiką, laiką saulėje ir mitybą, ir jūsų akys jums padėkos.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/zweck-von-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-bewirkt-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-der-unterschied-zwischen-vitamin-d-und-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vita-cholecalciferol
https://futuresnutrition.de/blogs/news/warum-verschreiben-arzte-vitamin-d2-anstelle-von-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wie-gefahrlich-ist-ein-vitamin-d-mangel